Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Evakuoti tūkstančius TEO darbuotojų privertė smulkus 22 metų vagis iš Pravieniškių

Pataisos namai
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Pataisos namai Pravieniškėse
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Nustatytas TEO įmonės padaliniuose sumaištį sukėlęs nuteistasis.

Trečiadienį žiniasklaidoje nuskambėjusiam Pravieniškių pataisos namuose–atvirojoje kolonijoje bausmę atliekančiam nuteistajam, ilgai džiaugtis padarytu „pokštu“ neteko. Įmonės TEO padaliniuose pranešimu apie bombą sumaištį sukėlęs kalinys įstaigos Vidaus tyrimų skyriaus pareigūnų buvo itin operatyviai nustatytas ir izoliuotas nuo kitų nuteistųjų, rašoma Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos direktoriaus pavaduotojo Arvydo Stankevičiaus trečiadienio pavakarę išplatintame pranešime.

Primenama, kad 14 val. 44 min. nemokamu bendrovės TEO telefonu 119 paskambinęs vyras be kita ko pasakė: „Pastatas užminuotas. Patarčiau palikti patalpas“. Policijos pareigūnams nustačius, jog skambinta iš Pravieniškių pataisos namuose įrengto tos pačios bendrovės taksofono aparato, skirto nuteistųjų telefoniniams pokalbiams su artimaisiais ir kitais asmenimis.

Tuo tarpu Pravieniškių pataisos namų pareigūnai, vos gavę informaciją apie įvykį, nedelsiant organizavo įvykio tyrimą bei nustatė skambinusio nuteistojo tapatybę. Nustatyta, kad skambutį, už kurį gresia baudžiamoji atsakomybė, atliko 1991 metais gimęs nuteistasis R.Š., atliekantis 2,5 metų trukmės laisvės atėmimo bausmę už keletą vagysčių ir kitų nusikalstamų veikų.

Pokštininkas R.Š. atlieka 2,5 metų trukmės laisvės atėmimo bausmę už keletą vagysčių ir kitų nusikalstamų veikų. Po šios dienos išpuolio nusikaltėlis, neabejojama, pasėdės ilgiau. 

Nuteistasis bausmę įstaigoje atlieka kiek mažiau nei pusantrų metų ir į laisvę turėjo būti paleidžiamas 2016 metų viduryje.

Tačiau dėl šiandien įvykdyto „žygdarbio“ nuteistajam Pravieniškių pataisos namų pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą, jam gresia naujos teismo paskirtos bausmės prijungimas prie dabar esančios. Taip pat įstatymai numato, kad laisvės atėmimo įstaigoje naują nusikaltimą padariusiam asmeniui nėra taikoma lygtinio paleidimo galimybė.

Prie visų šių problemų tikėtina, kad nuteistajam teks atlyginti ir bendrovės, kurios atžvilgiu pastarasis atliko veiksmus, teismui pateiktą civilinį ieškinį dėl padarytos žalos.

Nuteistasis izoliuotas nuo kitų nuteistųjų atskiroje kameroje. Teisės aktų nustatyta tvarka su juo atliekami baudžiamojo proceso įstatyme nustatyti veiksmai, bendradarbiaujama su policijos ir kitų teisėsaugos institucijų pareigūnais visoms įvykio aplinkybėms nustatyti.

Šiuo metu Pravieniškių pataisos namuose–atvirojoje kolonijoje bausmes atlieka 3035 nuteisti asmenys.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min