Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Generalinė prokuratūra teismui perduoda teisingumui trukdžiusių advokato ir prokurorės bylą

Teismo salė
Dainiaus Labučio/L.T. nuotr. / Teismo salė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Justas Laucius Vilniaus apygardos teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje poveikio liudytojams darymu, siekiant, jog šie teisme duotų melagingus parodymus, kaltinamas advokatas A.K, buvusi prokurorė V.G. ir dar du Rokiškio bei Biržų rajonų gyventojai (G.R. ir R.M.).

Pažymėtina, kad prokurorė iš tarnybos prokuratūroje atleista, o advokatas laikinai iš Lietuvos praktikuojančių advokatų sąrašų išbrauktas dar 2008 m. birželį.

Kaip informuoja Generalinė prokuratūra, ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad A.K. ir V.G. kartu su bendrininkais įtikinėjo ir įkalbinėjo proceso dalyvius duoti jų teisinei padėčiai palankius melagingus parodymus. Už melagingų parodymų davimą apklaustiniems teisme liudytojams žadėta atsilyginti ir materialiai.

Be to, ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad advokatas A.K. melagingų parodymų siekė ne vien už materialinį atlygį, bet ir panaudojant psichinę prievartą – grasinant atleidimu iš darbo bei fizinio smurto panaudojimu prieš liudytojus. Proceso metu siekta paveikti net 6 jo dalyvius.

Meluoti liudytojai ir nukentėjusieji turėjo Klaipėdos apygardos teisme nagrinėjamoje baudžiamojoje byloje, kurioje advokatas su prokurore teisiami už nesunkų sveikatos sutrikdymą, fizinio skausmo sukėlimą bei už pasikėsinimą savavaldžiauti, taip pat už piktnaudžiavimą tarnyba, poveikio proceso dalyviams darymą bei trukdymo ikiteisminio tyrimo pareigūnui atlikti su tyrimu susijusias pareigas organizavimą.

Atliekant ikiteisminį tyrimą kratųmetu teisėsaugos pareigūnai advokato gyvenamojoje ir darbo vietose rado didelį kiekį šaudmenų. Juos A.K. laikė neturėdamas tam būtino leidimo.

Šiuo metu A.K. yra suimtas, kitiems kaltinamiesiems paskirti rašytiniai pasižadėjimai neišvykti.

Prokuroro nutarimu teismui perduodamoje baudžiamojoje byloje pareikštas civilinis ieškinys 10 tūkst. litų sumai bei apribotos kaltinamųjų A.K. ir G.R. nuosavybės teisės.

Ikiteisminis tyrimas buvo atliktas Generalinės prokuratūros prokurorui bendradarbiaujant su Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorais bei Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos pareigūnais.

Už poveikio liudytojui darymą Baudžiamasis kodeksas numato maksimalią ketverių metų laisvės atėmimo bausmę, už neteisėtą didelio kiekio šaudmenų laikymą – aštuonerių metų laisvės atėmimo bausmę.

Komentarai
Šioje istorijoje Advokatas, Prokuratūra
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min