Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Generalinio prokuroro sprendimas – įtariamą kyšininkavimu prokurorą E.Vaitekūną atleisti sulaužius priesaiką (papildyta 11.25 val.)

Įtariamasis prokuroras E.Vaitekūnas išvežamas iš teismo rūmų.
15min.lt iliustracija / Įtariamasis prokuroras E.Vaitekūnas išvežamas iš teismo rūmų.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Generalinis prokuroras Darius Valys priėmė sprendimą atleisti prokurorą Eriką Vaitekūną, įtariamą kyšininkavimu, iš prokuroro pareigų dėl savo poelgiais sulaužytos prokuroro priesaikos, teigiama jo išplatintame pranešime spaudai.

„Prokuroras įtariamas padaręs sunkiausią teisės pažeidimą – nusikaltimą pažemino prokuroro vardą, todėl negali būti atleistas paties prašymu“, – teigia generalinis prokuroras, netenkinęs E.Vaitekūno liepos 15 d. prašymo atleisti iš tarnybos.

D.Valys pabrėžia, kad prokurorui, padedančiam teismui vykdyti teisingumą, ginti asmens, visuomenės ir valstybės teises bei teisėtusinteresus, keliami ypatingi reikalavimai. Prokuroras žmonėms turi būti jų saugumo garantas ir teisėtų interesų gynėjas. Bet kokie su valstybės pareigūno priesaika ir tarnyba nesuderinami poelgiai laikomi žeminančiais ir netoleruotinais, o prokuroro elgesiui keliami reikalavimai taikomi tiek tarnybos, tiek ne tarnybos metu.

Buvusio prokuroro E.Vaitekūno atžvilgiu yra pradėtas ikiteisminis tyrimas, kurio duomenimis, prokuroras reikalavo, o vėliau, šių metų birželio 21 dieną, paėmė 30 tūkst. litų kyšį. E.Vaitekūnas savo kontroliuojamame ikiteisminiame tyrime, kuriam vadovavo ir organizavo, įtariamo suimtojo tėvui pažadėjo priimti naudingesnį procesinį sprendimą,  t. y. nesikreipti į teismą dėl jo kardomosios priemonės suėmimo termino pratęsimo, o pakeisti ją į švelnesnę – namų areštą.

Tokie E.Vaitekūno poelgiai griauna visuomenės pasitikėjimą prokuratūra, kompromituoja ir kitų pareigūnų, dirbančių prokuratūroje, autoritetą, todėl privalo būti griežtai įvertinti. Tai yra pagrindiniai tokio generalinio prokuroro sprendimo motyvai.

E.Vaitekūnui už padarytą nusikalstamą veiką gresia teisės dirbti tam tikrą darbą arba užsiimti tam tikra veikla atėmimas arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Papildyta 11.25 val.: E.Vaitekūnas prokuratūroje dirbo nuo 2004 metų, tarnybinių nuobaudų iki šiol jis neturėjo. „Jam bus apmokėta tik kompensacija už nepanaudotas atostogas, jei tokių turėjo“, – trečiadienį Generalinėje prokuratūroje surengtoje spaudos konferencijoje sakė prokuratūros viešųjų ryšių atstovė. Kol atliekamas ikiteisminis tyrimas, ji negalėjo atskleisti, iš ko būtent E.Vaitekūnas ėmė kyšį. Anot jos, tai galės būti atskleista tik baigus tyrimą, kurį tikimasi užbaigti „kaip įmanoma greičiau“.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min