Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

2009-ieji: grįžti į Lietuvą Henytė bijojo

Henrikas Daktaras
Valdo Kopūsto/Scanpix nuotr. / Henrikas Daktaras
Šaltinis: „Lietuvos žinios“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Spalio 9-ąją specialiu karinio lėktuvo reisu į Lietuvą iš Bulgarijos parskraidintas Kauno nusikalstamo pasaulio autoritetas Henrikas Daktaras.

Prie Varnos rugsėjo 4-ąją sulaikytas Henytė kaip įmanydamas siekė išvengti ekstradicijos į tėvynę: teigė esąs persekiojamas Lietuvos teisėsaugos dėl politinių motyvų, prašė Bulgarijos pilietybės. Tačiau tai jam nepadėjo. Šiuo metu H.Daktaras laikomas Lukiškių tardymo izoliatoriuje. Suėmimo laikas baigiasi sausio pradžioje, tačiau manoma, kad jis bus pratęstas.

H.Daktaras iš Lietuvos teisėsaugininkų akiračio dingo dar pernai gruodį, nors jokių įtarimų jam tada nebuvo pareikšta. Henytės pėdsakai vėliau pastebėti keliose Europos šalyse. Bulgarijoje H.Daktaras slapstėsi keletą mėnesių iki sulaikymo. Kęstučio Šimkaus pavarde prisidengusį nusikaltėlių šulą nuolat lankė šeimos nariai. Henytė, visų vadinamas Kosta, domėjosi nekilnojamuoju turtu, užmezgė ryšius su bulgarų verslininkais ir net kartu su visa šeima perėjo į stačiatikių tikėjimą. Policijos pareigūnus pas H.Daktarą „atvedė“ jo sūnus Enrikas.

Kodėl pernai gruodį Henytė paspruko? Jo dingimas galbūt sietinas su 2008 metų gruodžio 19–ąją įvykusiu incidentu prie Daktarų šeimos namo Kauno rajone, Užliedžiuose. Tada iš kalašnikovo buvo apšaudyta namo tvora. Neatmestina galimybė, kad kas nors norėjo Henytės atsikratyti, nors iki tol jis buvo laikomas nepajudinamu autoritetu.

H.Daktaro biografija – itin spalvinga. Pirmą kartą jis buvo nuteistas 1976 metų birželį už viešosios tvarkos pažeidimus. Vėliau – nuolatiniai nusižengimai, nusikaltimai, sulaikymai, teismai ir įkalinimai. H.Daktaras teistas penkis kartus. Jis ir jo gaujos nariai dabar kaltinami dėl daugiau kaip 150 nusikaltimų: vagysčių, plėšimų, turto prievartavimo, nužudymų. Mažai kas tiki, kad Henytė kada nors išeis į laisvę.

„Lietuvos žinios“
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min