Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gruziną iš Estijos pasieniečiai tramdė gumine lazda ir antrankiais

Antrankiai
„Photos.com“ nuotr. / Antrankiai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilkiko vairuotojas, Estijos pilietybę turintis gruzinas, į darbą prieš Kalvarijos pasieniečius paleido kumščius, tačiau buvo sutramdytas gumine lazda ir surakintas antrankiais.

Kaip informuoja Valstybės sienos apsaugos tarnyba, ketvirtadienį vakare prie pat sienos su Lenkija, Kalvarijos savivaldybės Salaperaugio kaimo ribose, VSAT Lazdijų rinktinės Kalvarijos užkardos pasieniečiai nusprendė patikrinti dviejų čia buvusių tamsaus gymio asmenų dokumentus.

Paaiškėjo, kad tai yra VSAT Užsieniečių registracijos centre Pabradėje gyvenantys Gruzijos piliečiai. Šie prieglobsčio Lietuvoje prašytojai turi teisę išeiti iš centro 24 valandoms, todėl Kalvarijos pasieniečiai užsieniečiams pastabų neturėjo.

Kol čia esančioje sunkvežimių stovėjimo aikštelėje buvo tikrinami dokumentai, prie VSAT pareigūnų priėjo vyras, nuo kurio sklido alkoholio kvapas. Jis pradėjo įžeidinėti pareigūnus ir keikėsi rusiškai. Pasieniečiai pareikalavo, kad smarkuolis pateiktų dokumentus. Šis nuėjo prie vieno iš sunkvežimių suomiškais numeriais. Kaip vėliau paaiškėjo, tai buvo 37-erių metų gruzinų tautybės Estijos pilietis, vilkiko vairuotojas.

Atnešęs pasą jis visai suįžūlėjo: pradėjo šaukti, kad jo niekas neturi teisės kontroliuoti, kad jis galįs netikrinamas Europos Sąjungoje važinėti visur, kur tik užsimanysiąs. Vyras nesiliovė plūsti pasieniečių, kurie jam nurodė apsiraminti ir baigti chuliganiškai elgtis. Tuomet vairuotojas vienam pasieniečiui trenkė kumščiu į veidą ir nuplėšė šviesą atspindinčią liemenę.

VSAT pareigūnas atsakė Estijos pilietį „pavaišindamas“ guminės lazdos smūgiais, po kurių smarkuolis aprimo ir buvo surakintas antrankiais.

Apie neblaivų sulaikytą Estijos pilietį buvo informuoti Kalvarijos policijos pareigūnai, kurie netrukus atvyko nustatyti jo blaivumą. Vairuotojas tai padaryti atsisakė ir kiek atsigavęs vėl ėmė įžeidinėti pareigūnus.

Tuomet jį pasieniečiai uždarė į areštinę. VSAT Lazdijų rinktinėje dėl pasipriešinimo valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui pradėtas ikiteisminis tyrimas. Estijos piliečiui gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės atėmimas iki trejų metų.

Pasieniečiui, kuriam buvo trenkta į veidą, medikų pagalbos neprireikė ir jis tęsė tarnybą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min