Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

H. Daktaro byla bus nagrinėjama Klaipėdoje

Henrikas Daktaras
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Henrikas Daktaras
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos apeliacinis teismas nusprendė Henriko Daktaro bylą perduoti nagrinėti Klaipėdos apygardos teismui.

Tokį sprendimą teismas priėmė apsvarstęs Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininko prašymą spręsti klausimą dėl bylos perdavimo kitam apygardos teismui.

Prašymas buvo grindžiamas H. Daktaro ir kitų byloje figūruojančių asmenų baudžiamosios bylos sudėtingumu ir itin didele apimtimi. Prašyme taip pat buvo pažymėta, kad Vilniaus apygardos teisme nuo 2009 m. gauta daugiau nei dvi dešimtys itin sudėtingų bylų, o šio teismo Baudžiamųjų bylų skyriuje yra 19 teisėjų, iš kurių du teisėjai yra teismo bei skyriaus pirmininkai.

11 teisėjų šioje byloje sprendė procesinės prievartos priemonių klausimus, todėl jie negalės nagrinėti šios baudžiamosios bylos. Likusieji teisėjai šiuo metu turi po kelias itin sudėtingas baudžiamąsias bylas. Be to, Vilniaus apygardos teismo darbo krūvis yra didžiausias iš visų Lietuvos apygardos teismų.

Lietuvos apeliacinis teismas pabrėžė, kad jeigu H. Daktaro ir kitų asmenų byla būtų nagrinėjama Vilniaus apygardos teisme, jame būtų sudėtinga sudaryti teisėjų kolegiją, galinčią nagrinėti šią bylą. Taip pat šios bylos nagrinėjimo derinimas su kitomis dideliais krūviais pasižyminčiame teisme nagrinėjamomis itin sudėtingomis ir didelės apimties bylomis trukdytų siekti, kad byla būtų išnagrinėta per įmanomai trumpiausią laiką.

Teismo proceso operatyvumas šioje baudžiamojoje byloje itin reikšmingas ir atsižvelgiant į bylos apimtį, su tuo susijusį ilgą ikiteisminio tyrimo terminą, kaltinamiesiems inkriminuojamų nusikalstamų veikų padarymo laiką, ir į šios bylos keliamą didžiulį atgarsį visuomenėje. Todėl, siekiant kuo greičiau ją išnagrinėti ir užtikrinti teisingumo interesus, bylą nuspręsta perduoti kitam apygardos teismui.

Primename, kad H. Daktaras kaltinamas 1993-2001 m. organizavęs ginkluotą susivienijimą sunkiems nusikaltimams daryti. Jis prieš kelis metus buvo pasislėpęs nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų, buvo ieškomas ir sulaikytas Bulgarijoje, kur gyveno apsimetęs kitu asmeniu.

Ši Lietuvos apeliacinio teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama.
 

Komentarai
Temos Teismas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min