Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Henrikas Daktaras lieka suimtas (nuotraukos)

Henrikas Daktaras
Petro Jonavičiaus/15min.lt nuotr. / Henrikas Daktaras teisme. 2010.03.04
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Daugiau kaip 30 nusikaltimų padarymu įtariamas Kauno nusikalstamo pasaulio autoritetu vadinamas Henrikas Daktaras lieka suimtas.

Vilniaus apygardos teismas (VAT) ketvirtadienį patenkino Generalinės prokuratūros prašymą dar trims mėnesiams pratęsti kardomąjį kalinimą H.Daktarui. Už grotų jis jau praleido šešis mėnesius.

Petro Jonavičiaus/15min.lt nuotr./Henrikas Daktaras teisme
Petro Jonavičiaus/15min.lt nuotr./Henrikas Daktaras teisme

Pasak teismo, H.Daktaras įtariamas padaręs apysunkių, sunkių, labai sunkių nusikaltimų, yra ne kartą teistas, buvo pasislėpęs nuo teisėsaugos, gyveno užsienyje svetima pavarde, todėl negali būti paleistas.

Be to, VAT nuomone, aplinkybė, kad H.Daktaras yra ne kartą teistas, parodo, jog jis yra didesnio pavojingumo asmuo, kuris gali vėl nusikalsti.

Teismas pabrėžė, kad dalies įrodymų dar ieškoma, todėl būdamas laisvėje įtariamasis gali sunaikinti ar paslėpti įkalčius. Ši nutartis per 20 dienų gali būti apskųsta apeliacine tvarka.

Teismo salėje H.Daktaras jam pateiktus įtarimus pavadino nesąmone. „Todėl, kad aš Daktaras, aš turiu sėdėti, mano ten viršuj draugų daug ir aš turiu sėdėti“, – sakė įtariamasis.

Jis aiškino išvykęs į Bulgariją, nes namas buvo apšaudytas, kilo pavojus jo gyvybei, „valstybė norėjo jį nužudyti“.

Petro Jonavičiaus/15min.lt nuotr./Ramutė Daktarienė
Petro Jonavičiaus/15min.lt nuotr./Ramutė Daktarienė

Kauno nusikalstamo pasaulio autoritetu vadinamo įtariamojo sutuoktinė Ramutė Daktarienė sakė, esą su vyru nuo to laiko, kai jis parskraidintas į Lietuvą, susitiko tik vieną kartą praėjusią savaitę, o vaikai su tėvu išvis dar nebuvo susitikę.

„Aš neturiu paaiškinimo, tai yra visiškas absurdas. (...) Kam iš viso pas mus reikalingos kalinimo įstaigos, jei žmogus iš ten, ten būdamas galėtų vadovauti ir daryti nusikaltimus“, – piktinosi R.Daktarienė.

H.Daktaro teigimu, tuo metu, kai, anot pareigūnų, įvykdė kai kuriuos nusikaltimus, jis buvo įkalinimo įstaigoje.

H.Daktaras buvo sulaikytas Bulgarijoje praėjusių metų rugsėjo pradžioje. Jo suėmimo terminas šioje šalyje iki išdavimo Lietuvai spalio 9 dieną įskaičiuojamas į bendrą suėmimo terminą.

Petro Jonavičiaus/15min.lt nuotr./Henrikas Daktaras
Petro Jonavičiaus/15min.lt nuotr./Henrikas Daktaras

H.Daktaras, be kita ko, įtariamas Rimanto Ganusausko, Arvydo Vilčinsko ir Roberto Borcherto nužudymu itin žiauriai kankinant. Taip pat įtariamas su Egidijumi Abariumi 1993–2001 metais vadovavęs nusikalstamai grupuotei, neteisėtai laikęs ginklus, sprogmenis ir šaudmenis, kėsinęsis nužudyti Raimundą Petraitį, įvairiais turto grobimais, prievartavimais, smurto naudojimu bei grasinimais.

Suėmimą 52 metų H.Daktarui teismas skyrė dar 2008 metų gruodžio 24 dieną, tačiau tada Henytė pasislėpė. H.Daktaras sulaikytas Bulgarijoje, netoli Varnos miesto, pernai rugsėjo 4 dieną.

Jam gresia laisvės atėmimo bausmė iki gyvos galvos.

H.Daktaras teistas penkis kartus. Pirmąsyk už grotų jis atsidūrė būdamas 19 metų.

Viena garsiausių Lietuvos nusikalstamų grupuočių susikūrė 1978 metais.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Šioje istorijoje Henrikas Daktaras
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min