Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ignaliniečius lanko nusikaltėlių žvalgai, atakuoja internetiniai sukčiai

Vagis
Photos.com nuotr. / Vagis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ignalinos policija praneša, kad pastaruoju metu rajone padaugėjo keistų nepažįstamų asmenų vizitų pas gyventojus. Pareigūnai įspėja,kad tai gali būti nusikaltėlių žvalgai. Policija taip pat praneša ir apie rajono gyventojus atakuojančius sukčius iš interneto.

Kaip praneša Ignalinos policija, pirmadienį buvo gauti – 75-rių metų ir 85-rių metų ignaliniečių, gyvenančių Ignalinoje, Atgimimo g., pranešimai, kad į jų namų duris pasibeldė asmuo, apsimetęs šilumos tinklų darbuotoju, tačiau moterims jokio savo pareigas patvirtinančio dokumento nepateikė, nors jos primygtinai to prašė.

Vyras tikrino skaitliukus, kalbėjo, jog ignalinietės permokėjo už šilumą, taip pat prašė jų asmeninių dokumentų, rašėsi paso duomenis, iš 85-rių metų ignalinietės paėmė kvitus sumokėtus už vandenį, tai pat klausinėjo apie kitus kaimynus bei jų užimtumą.

Manoma, jog užklydėlio tikslas yra ne tik apvogti asmenį pas kurį atėjo, tačiau ir sužinoti: ar namuose yra signalizacija, kaip saugomas jų asmeninis turtas, ar namo gyventojai išvykę, kokį jie turi automobilį. Apgavikai, susirinkę reikiamą informaciją, nusižiūrėtas aukas apvagia.

„Gyventojai, neskubėkite, lengvabūdiškai ir naiviai netikėkite apgavikais, nepasakokite apie pinigus, saugomą turtą, taip pat apie gimines, draugus, kaimynus, nepateikite jokių dokumentų, nepasirašinėkite sutarčių, susitarimų, o svarbiausia – visuomet reikalaukite, jog asmuo, prisistatęs įstaigos darbuotojų, pateiktų tai patvirtinantį dokumentą. Rūpinkitės savo turto apsauga: įsiveskite signalizaciją, burkitės į saugios kaimynystės grupes, nepalikite atvirų, nerakintų durų“, - rašoma Ignalinos policijos pranešime.

Policija taip pat primena, kad prireikus, visada galima skambinti į policiją trumpuoju numeriu 112, taip pat kitais tikrai žinomais policijos telefono numeriais.

Atakuoja internetiniai sukčiai

Ignalinos policija taip įspėja, kad rajone plinta seniai girdėtas internetinis sukčiavimo būdas, kuris veikia labai paprastai: per įvairius internetinius puslapius sukčiai pasiūlo naudotus įvairius daiktus: baldus, drabužius, buitinę techniką, kompiuterius, knygas, drabužius, batus, elektronikos prekes, muzikos instrumentus. Vienintelė sąlyga – pirkėjams internetu reikia pervesti avansą.

Gavę pinigus „pardavėjai“ dingsta, o pirkėjai lieka ir be pinigų, ir be norimų daiktų. Tiesa, skelbimai tikrai vilioja, kadangi sukčiai sudaro puikias galimybes netinkamas prekes pakeisti.

Ignalinos r. policijos pareigūnai perspėja gyventojus dėl sukčiavimo atvejų internetu, kadangi š. m. rugpjūčio mėn. minėtų atvejų pasitaikė ir Ignalinoje. 38-rių metų ignalinietis R. K., internete radęs skelbimą apie parduodamą suvirinimo aparatą, su pardavėju sutarė ir iš anksto į jo sąskaitą pervedė 600 Lt užstatą, tačiau per sutartą laiką nei minėtos prekės jam neatsiuntė, nei užstato negrąžino.

Internete prekėmis susigundė 19 vilnietis I. B., kuris norėjo įsigyti nešiojamą kompiuterį, tai pat ir nepilnametis ignalinietis susitarė su pardavėju dėl grotuvo. Abu minėti asmenys pervedė užstatą, tačiau asmenys nesulaukė nei prekių, o ir pinigų neatgavo. Šiuo metu pradėti trys ikiteisminiai tyrimai pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 182 str. – sukčiavimas.

Ignalinos r. kriminalinės policijos skyriaus viršininko Dariaus Dailydos, šiuo metu minėtos nusikalstamos veikos tiriamos, tačiau išaiškinti tokias veikas yra labai sudėtinga.

„Policija ragina būti ypač budriais, kad netektų nusikaltimų tyrėjams pasakoti, kaip lengvabūdiškai tapome sukčių aukomis. Juk patys įsitikinate, jog ne visada pareigūnai turi galimybių apsaugoti žmones nuo sukčiavimo - apie tokį atsitikimą dažniausiai sužinoma tik tada, kai jau yra padaryta nusikalstama veika, o pastarąją išaiškinti tikrai nelengva“, - rašo Ignalinos policija.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min