Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Inkasatorių apiplėšimo bylą sudrebino slapta informacija, kaip kaltinamieji esą kūrė melagingą alibi

V.Golubovskis (kairėje) ir A.Masterbrockis viliasi palankaus teismo sprendimo, o jų šiandien į posėdį atsivesto naujo liudytojo (antrajame plane) niekam nebeapklausė.
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / V.Golubovskis (kairėje) ir A.Masterbrockis viliasi palankaus teismo verdikto.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Dėl šios netikėtos naujienos priblokšti proceso dalyviai šiaip ne taip baigė nagrinėti baudžiamąją bylą, susijusią su inkasatorių apiplėšimu prie parduotuvės „Maxima“, kurio metu buvo pagrobta 1,8 milijono litų.

Antradienį Vilniaus apygardos teisme baigta nagrinėti prieš tai atnaujinta rezonansinė baudžiamoji byla, susijusi su inkasatorių apiplėšimu sostinės pakraštyje, Salininkuose, prie parduotuvės „Maxima“, kurio metu buvo pagrobta 1,8 milijono litų.

Kaip žinoma, po garsiojo inkasatorių apiplėšimo, įvykdyto dar 2007-ųjų rudenį, yra nuteisti keturiasdešimtmečiai sportininkai Valentinas Golubovskis ir Artūras Masterbrockis. Už pavojingą nusikaltimą po klampaus ir sudėtingo proceso Vilniaus 3-iajame apylinkės teisme (žr. susijusius straipsnius) karjerą jau baigęs, treneriu dirbantis garsus bušido kovotojas V.Golubovskis nuteistas kalėti devynerius, jo bičiulis A.Masterbrockis, dirbęs Lietuvos bušido federacijos atstovu ryšiams su visuomene, – 8 metus.

Apeliacinį skundą šioje byloje nagrinėjanti teisėjų kolegija prasitarė, kad teismą pasiekė slapta informacija, atskleidžianti, kaip kaltinamieji esą kūrė melagingą alibi.

Dėl to, kaip žinia, pribloškė kaltinamuosius ir tris juos ginančius advokatus, nepatogiai pasijuto, regis, net patys teisėjai.

„Tai yra skandalingi dalykai! Po trejų metų tokia informacija pateikiama teismui? Tai prokuratūros ir policijos poveikis visam teismui ir objektyvumui!“ – piktinosi vienas iš dviejų A.Masterbrockį ginančių advokatų Vytautas Valašinas.

Antrasis gynėjas, jo kolega Arnas Paliukėnas antrino: „Sutikčiau, kad taip yra daromas spaudimas teismui prieš pat baigiamąsias kalbas.“

Reikalavo išslaptinti

Apie teisme gautus duomenis dėl alibi kūrimo šio proceso dalyvius informavo Teisėjų kolegijos pirmininkė Laureta Ulbienė.

Nuteistieji ir jų gynėjai, atrodė, nepatikėjo savo ausimis.

„Tai yra slapti duomenys“, – pabrėžė teisėja.

„Čia kažkokie susitarimai?“ – apie ką užuominomis kalba teismas, pirmasis bandė išsiaiškinti advokatas V.Valašinas.

„Ką aš galėjau, tai jums pasakiau“, – L.Ulbienė leido suprasti, kad nesivels į viešą diskusiją apie dalykus, kurie yra slapti.

„Tai yra operatyvinė informacija?“ – pasitikslino V.Golubovskio interesams atstovaujantis advokatas Zbignevas Jankovskis. „Taip, tai yra operatyvinė informacija“, – gynėjo smalsumą patenkino teisėja.

Matydama visuotinį sutrikimą, L.Ulbienė netrukus leido sau pasiteirauti: „Apstulbę esate, ar ne?“

„Jei tai yra operatyviniai duomenys, jie neturėtų būti vertinami, nes šalys turi nelygias teises su tais duomenimis susipažinti“, – pareiškė teisininkas Z.Jankovskis.

Jis pareikalavo, kad teismui būtų pateikti pagal nustatytą tvarką išslaptinti duomenys apie galimas alibi sukūrimo aplinkybes.

„Byloje tokių duomenų nėra. Gynyba yra sutrikusi. Nuodugni gynyba negalima, nes aš net nežinau, ar tai teisinga, ar neteisinga informacija“, – aiškino advokatas V.Valašinas.

Tačiau teismas visus gynėjų priekaištus dėl bylą taip sudrebinusios operatyvinės informacijos kol kas atmetė, teisėjų kolegija tik įsipareigojo pasisakyti šiuo klausimu skelbdama nutartį.

Abu viliasi būti išteisinti 

Posėdžio eigoje į tai, apie ką diskutuoja teisėjai su advokatais, ėmė įsikirsti ir kaltinamieji.

„Aš nesuprantu, kaip mes galėjome kurti tą alibi? Jei mes pasakojome taip, kaip buvo iš tikrųjų“, – klausė A.Masterbrockis. Galvą kraipė ir V.Golubovskis.

Teismui suteikus žodį pastarajam nuteistajam, vyras buvo itin lakoniškas: „Prašau mane išteisinti.“

Jo gynėjas advokatas Z.Jankovskis klientui siekia to paties. „Teiginiai, kurie buvo nurodyti šios bylos kaltinamajame akte ir apkaltinamajame nuosprendyje, nėra iki galo tikslūs“, – akcentavo Z.Jankovskis.

Jis dar sykį grįžo prie temos apie naujuosius slaptus duomenis. „Jei duomenys pateikiami iš teisėsaugos institucijų, tai turi būti daroma pagal įstatymus“, – pabrėžė jis.

Teisė pasisakyti suteikta ir nuteistajam A.Masterbrockiui. „Gerbiamasis teisme, nuo pat pradžių teigiau, kad esu nekaltas, ir prašau mane išteisinti. Iš visos bylos matyti, kad aš to nusikaltimo nepadariau. Aš turiu 100 proc. alibi ir nesuprantu, kodėl pirmosios instancijos teismas vertino tai kritiškai“, – aiškino įspūdingo sudėjimo vyriškis.

A.Masterbrockio žodžiais tariant, žūtbūt ištirti šią bylą ir ką nors apkaltinti dėl pavogtų milijonų „yra grynai užsakymas“: esą inkasacijos firma buvo itin suinteresuota tokia bylos baigtimi.

Nuteistasis teismui netgi pasiūlė savo kompiuteryje parodyti vaizdus, kurie patvirtina jo nekaltumą.

„Mano mašina buvo per 300 metrų nuo realios vietos, iš kur pasišalino nusikaltėliai“, – tikino jis.

Tačiau teismui, anot L.Ulbienės, pakaks ir byloje esančios medžiagos bei įrodymų.

Verdiktą Vilniaus apygardos teismas žada skelbti lapkričio 18 dieną.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min