Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Iš skandalingiausio notaro Aleksonio atimamas prabangusis „Infiniti“, o jis tupdomas į areštinę (atnaujinta 11.15 val.)

Automobilis pusnyje
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Buvusio notaro automobilis pusnyje
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniaus 2-asis apylinkės teismas paskelbė triuškinamą nutarimą vilniečio atžvilgiu, tačiau jį vairuotojas dar turi teisę apskųsti.

Ne sykį neblaivus prie vairo siautėjęs ir vairuotojo pažymėjimo bei notaro pareigų netekęs Ernestas Aleksonis nusipelnė 25 parų arešto, o jo visureigis Infiniti FX 35 turi būti konfiskuotas.

Taip pirmadienį paskelbė Vilniaus 2-ojo apylinkės teismo teisėja Jurgita Masionytė. Jos nutarimą pažeidėjas dar turi teisę skųsti Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Naujienų portalas 15min.lt ne sykį pasakojo, kaip pačioje 2009-ųjų pabaigoje E.Aleksonis sostinės Kauno gatvėje, prie plovyklos, savuoju Infiniti nuslydo į pusnį.

E.Aleksonis šioje byloje buvo parengęs naivoką gynybos planą. Esą lemtingą vakarą jis iš tiesų vartojo alkoholį, tačiau mašinos vairuoti neketino, todėl paskambino draugams, kad ją parvairuotų.

Draugai negalėjo, bet atsiuntė į pagalbą Ernestui kitą draugą, kuris ir vairavo Infiniti. Tačiau važiuodamas pro plovyklą draugų draugas nesuvaldė visureigio ir nuslydo į pusnį. Nebegalėdamas išvažiuoti, vairuotojas išėjo ieškoti pagalbos, o E.Aleksonis liko sėdėti automobilyje. Po gero pusvalandžio grįžęs draugas nerado nei Infiniti, nei Ernesto, o tik kitą dieną sužinojo, kad juos išsivežė policija.

Teismas šią versiją besąlygiškai atmetė.

Nepaiso visuomenės normų

Skirdama šią administracinę nuobaudą teisėja J.Masionytė pabrėžė, kad anksčiau buvusiam notarui taikytos poveikio priemonės nebuvo efektyvios ir jis toliau akivaizdžiai ignoruoja visuomenėje nustatytas elgesio taisykles.

E.Aleksonis naujausią pažeidimą padarė praėjus vos dviem mėnesiams po to, kai teismas jį nubaudė už vairavimą neblaiviam.

Teismas konstatavo, jog E.Aleksonis padarė vieną iš pavojingiausių administracinių teisės pažeidimų, be to, už tos pačios rūšies pažeidimus yra baustas anksčiau, šiuo metu turi keturias galiojančias nuobaudas.

Prisižaidė iki mašinos konfiskavimo

Kaip pranešė naujienų portalas 15min.lt, pernai per anksti švęsti Naujuosius metus pradėjęs notaras įkliuvo gruodžio 31 dienos pavakarę sostinės Kauno ir Švitrigailos gatvių sankryžoje.

Žmonės policijai pranešė, kad greta plovyklos į pusnį įvažiavo ir virš nedidelio šlaito pakibo prabangus automobilis Infiniti. E.Aleksonio organizme rasta 3,28 promilės alkoholio.

Tai buvo ne pirmas toks vairuotojo nuotykis kelyje, todėl šioje byloje E.Aleksoniui teko atsakomybė remiantis Administracinių teisės pažeidimų kodekso straipsniu, pagal kurį už pakartotiną vairavimą neblaiviam teisė vairuoti transporto priemonę atimama nuo 3 iki 4 metų su transporto priemonės konfiskavimu, o asmenims, neturintiems teisės vairuoti transporto priemonę, užtraukia administracinį areštą nuo 20 iki 30 parų su transporto priemonės konfiskavimu.

Ministras atleido iš pareigų

Nuo praėjusio penktadienio teisingumo ministras Remigijus Šimašius atleido notarą E.Aleksonį, ne kartą policijai įkliuvusį neblaivų prie vairo.

Ministras E.Aleksonio atleidimo iš notaro pareigų įsakymą pasirašė įsigaliojus Vilniaus apygardos teismo sprendimui, kuriuo buvo nuspręsta netenkinti E.Aleksonio skundo dėl Notarų garbės teismo 2008 m. balandžio 11 d. sprendimo panaikinimo.

Notarų garbės teismas buvo pasiūlęs atleisti E.Aleksonį iš notaro pareigų dėl dar 2008 m. kovo 11 d. įvykusio incidento, kai įtariamai neblaivus notaras nesuvaldė automobilio ir nuvažiavo į kelkraštį.

Po šio įvykio E.Aleksoniui buvo iškeltos dar trys drausmės bylos už vairavimą išgėrus bei esant neblaiviam darbe. Prasidėjus šiai pažeidimų virtinei teisingumo ministras sustabdė E.Aleksonio įgaliojimus, kad notaras negalėtų faktiškai vykdyti veiklos, tačiau negalėjo jo atleisti, nes notaras teismui buvo apskundęs visus sprendimus atleisti iš einamų pareigų.

E.Aleksonis penkerius metus negalės eiti notaro pareigų ir dirbti kito darbo, kuriam atlikti keliami nepriekaištingos reputacijos reikalavimai.

LNK nuotr./Ernestas Aleksonis
LNK nuotr./Ernestas Aleksonis

 

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min