Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Išaiškinta grupuotė, vogusi alyvą iš 24 elektros transformatorinių

Elektra
Sauliaus Žiūros/BFL nuotr. / Elektra
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

AB Rytų skirstomųjų tinklų Saugos ir prevencijos departamento darbuotojai ir Ukmergės rajono policijos komisariato kriminalistai išaiškino nusikaltėlių grupuotę, kuri vogė alyvą iš 24 transformatorinių Ukmergės rajone.

RST Saugos ir prevencijos departamento direktoriaus Kęstučio Tubio teigimu, nuo praėjusių metų Ukmergės rajone bendrovė užfiksuodavo daugiausia alyvos vagysčių iš transformatorinių, lyginant su kitais RST teritorijoje esančiais rajonais. Pasak jo, metų pradžioje degalams gerokai padidintas akcizo mokestis paskatino ilgapirščius dar intensyviau ieškoti „alternatyvaus“ kuro, vagiant transformatorių aušinimui naudojamą alyvą. Todėl RST kartu su rajoniniais policijos komisariatais ėmėsi aktyvių veiksmų siekdama užkirsti kelią šiems nusikaltimams. „Bendromis jėgomis išaiškinome nusikaltėlių grupuotę, nuo praėjusių metų siautėjusią Ukmergės rajone. Nusikaltėliai vogė alyvą iš 24 transformatorinių, 6 transformatoriai dėl aušinimo alyvos trūkumo sudegė. Dėl šių vagysčių mūsų bendrovė patyrė apie 42 tūkst. litų žalą“, - teigia K. Tubis.

Pagal Ukmergės rajono policijos komisariate baigtą tirti baudžiamąją bylą kaltinimai dėl alyvos vagysčių Ukmergės rajone pareikšti šešiems įtariamiesiems: devyniolikmečiui E.T., gyvenančiam Ukmergėje, metais už jį vyresnis A.B., gyvenančiam Širvintų r., Gelvonų sen., Kaliakiemio k., tame pačiame kaime gyvenančiam 42-jų metų I.T., dar dviems Širvintų rajono, Gelvonų miestelio gyventojams 21-erių metų N.P. ir šiemet aštuonioliktojo gimtadienio sulaukusiam R.N. bei Jonavos r., Šilų sen., Panoterių miestelyje gyvenančiam 21-erių metų G.B. N.P. ir G.B bus teisiami antrą kartą, o E.T. – trečiąjį. E.T. prisipažino dalyvavęs trylikoje vagysčių, A.B. – devyniolikoje, N.P. – šešiolikoje, R.N. – dešimtyje, A.B. – aštuoniose, I.T. – vienoje.

Pasak Ukmergės rajono policijos komisariato viršininko Rolando Kiškio, per penkis mėnesius, nuo praėjusių metų birželio iki spalio mėnesio, jaunuoliai apvogė 24 transformatorines, esančias Ukmergės rajono Deltuvos, Pabaisko, Lyduokių, Pivonijos ir Siesikų seniūnijose. „Vogti jie paprastai važiuodavo jau sutemus. Atsisukę transformatorinės alyvos talpos varžtą arba pragręžę skylę, pritvirtindavo žarnelę ir išleisdavo alyvą. Dalį alyvos palikdavo, tikėdamiesi, kad vagystė nebus greitai pastebėta. Vėliau varžtą užsukdavo, o jeigu būdavo pragręžę skylę, ją užkišdavo nulaužtomis šakelėmis”, - pasakoja R. Kiškis.

RST Saugos ir prevencijos departamento direktoriaus Kęstučio Tubio teigimu, siekiant užkirsti kelią alyvos vagystėms labai svarbus ne tik mūsų bendrovės specialistų ir policijos pareigūnų bendradarbiavimas, bet ir pačių gyventojų sąmoningumas bei pagalba. „Džiugu, kad gyventojai vis aktyviau dalyvauja padedant išaiškinti šiuos nusikaltimus“, - sako K. Tubis. Pasak jo, neseniai Kupiškio rajono gyventojai – tėvas ir jo sūnus, pastebėję įtartinus asmenis šalia RST priklausančios transformatorinės, ėmėsi aktyvių veiksmų ir ne tik jiems sutrukdė pavogti alyvą, bet ir padėjo nustatyti įtariamuosius. Už šį pilietišką poelgį RST vadovai pareiškė padėką ir apdovanojo minėtus Kupiškio rajono gyventojus.

„Mes raginame visus gyventojus būti aktyviems ir pastebėjus keistus asmenis, besisukiojančius prie elektros įrenginių, ar praviras transformatorių duris, pranešti policijai 112 arba mums telefonu 1802“, − sako RST Saugos ir prevencijos departamento vadovas.

K. Tubio teigimu, nuostolius dėl alyvos vagysčių iš transformatorinių patiria ne tik elektrą tiekianti bendrovė, bet ir kiekvienas elektros vartotojas. „Dėl vagišių išleistos alyvos iš transformatorių, sugenda elektros įrenginiai ir sutrinka elektros tiekimas. Patirti nuostoliai gali turėti įtakos galutinei elektros energijos kainai. Dėl alyvos vagysčių kartais kyla pavojus gyvybei ir nusikaltimą vykdantiems asmenims”, − sako K. Tubis.

Siekiant mažinti patiriamus nuostolius ir užtikrinti kokybišką ir nepertraukiamą elektros energijos tiekimą, RST nuolat investuoja į elektros įrenginių apsaugą – diegia signalizacijas, judesių daviklius, šalia jų įrengia stebėjimo kameras. RST specialistai reguliariai vykdo transformatorių patikrinimus, fiksuoja alyvos lygį juose.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min