Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Įspėjamasis pasieniečio šūvis sprunkantį kontrabandos nešiką sustabdė it įbestą

Sulaikytas įtariamasis
VSAT nuotr. / Sulaikytas įtariamasis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai Šalčininkų rajono miškuose vaikėsi kontrabandininkus. 24-erių metų sostinės gyventojas pabūgo įspėjamojo šūvio ir pasidavė, o kitas įtariamasis pabėgo ir pasislėpė.

Kaip rašoma penktadienį VSAT Vilniaus rinktinės atstovų paviešintame pranešime, dar trečiadienį apie 4 val. VSAT Vilniaus rinktinės Padvarionių užkardos pareigūnai patruliavo prie sienos su Baltarusija Šalčininkų rajono Dvarčių kaimo prieigose. Pasieniečiai čia aptiko šviežius pėdsakus, vedančius į Lietuvos gilumą. Sekti jais ilgai neteko. Netrukus VSAT pareigūnai pamatė kelis asmenis, nešančius juodus ryšulius.

Pasieniečiai nurodė jiems sustoti, tačiau nešikai pakriko į skirtingas puses ir spruko į miško gilumą. Gaudynių metu vienas pasienietis iš tarnybinio pistoleto iššovė įspėjamąjį šūvį į orą. Vieną iš bėglių tai paveikė – jis sustojo ir iškart buvo sulaikytas. Vėliau nustatyta, kad tai yra 24-erių sostinės gyventojas.

Įvykio vietoje buvo aptikti 2 tūkst. pakelių cigarečių „Fest“ su baltarusiškais akcizo ženklais. Tokio krovinio vertė Lietuvoje, įskaičiavus visus privalomus mokėti mokesčius, yra apie 15 tūkst. litų.

Vilnietis į šioje vietovėje nužymėtą valstybės sienos apsaugos zoną buvo patekęs be privalomo turėti pasieniečių leidimo. Už tokį Pasienio teisinio režimo taisyklių pažeidimą vyrui gresia įspėjimas arba administracinė bauda nuo 150 iki 300 litų.

Kur kas didesnę baudą vilnietis gaus už akcizais apmokestinamų prekių gabenimą pažeidžiant nustatytą tvarką. Šią bylą nagrinės teismas. Kontrabandininkui gresia patuštinti piniginę nuo 10 iki 20 tūkst. litų.

Po apklausos Padvarionių pasieniečiai vilnietį paleido. Cigaretės saugomos Padvarionių užkardoje, tyrimas tęsiamas.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min