Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Įspūdingą sumą iš valiutos keitimo Gariūnuose uždirbęs vilnietis stos prieš teismą

Pinigai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Asociatyvinė iliustracija
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Vilniaus apygardos valdybos pareigūnai užbaigė ikiteisminį tyrimą, kuriame Lietuvos Respublikos piliečiui pareikšti kaltinimai dėl neteisėtos komercinės veiklos – valiutos keitimo. FNTT pareigūnai nustatė, kad niekur nedirbantis Vilniaus gyventojas nuo 2011 m. iki šių metų balandžio mėnesio Gariūnų turgavietėje jos prekeiviams itin dideliais kiekiais keisdavo grynaisiais įvairią valiutą: litus, dolerius bei eurus.

Tyrimo metu išaiškinta, kad vilnietis faktiškai veikė kaip valiutos keitykla, nors neturėjo tam privalomos licencijos ir valiutos keitimo operacijų nefiksuodavo jokiuose dokumentuose. FNTT pareigūnai išsiaiškino, kad per tiriamą laikotarpį asmuo iš valiutos keitimo uždirbo įspūdingą 758 953 Lt sumą. 2014 m. gegužės mėnesį, per sulaikymo operaciją, FNTT pareigūnai kratos metu pas minėtą asmenį surado ir išėmė grynaisiais pinigais daugiau kaip 1 milijoną litų įvairia valiuta. 

Surinkus nusikalstamos veikos įkalčius, asmeniui buvo pareikštas įtarimas pagal Baudžiamojo kodekso 202 str. 1 d. dėl neteisėto vertimosi komercine finansine veikla, o rastiems gryniesiems pinigams pritaikytas laikinas nuosavybės teisių apribojimas.

2014 m. birželio 27 d Vilniaus miesto apylinkės teismas pripažino asmenį kaltu padarius nusikalstamą veiką, nustatytą BK 202 str. 1 d., o iš neteisėtos veiklos gauti pinigai – 758 953 Lt – buvo konfiskuoti ir perimti valstybės nuosavybėn.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min