Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Įtikinamas alibi nuo bausmės neišgelbėjo svetimu turtu susigundžiusio palangiškio

Antrankiai
Reuters/Scanpix nuotr. / Antrankiai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Palangos miesto apylinkės teismas paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį dėl pasikėsinimo pagrobti didelės vertės svetimą turtą iš Palangos verslininko namų byloje. Bausmės neišvengė nei devynis kartus teistas 29 metų palangiškis Artūras Stonkus, nei jo 37 metų pusbrolis Tomas Serapinas. Pastarojo neišgelbėjo iš pažiūros įtikinamas alibi, kad vagystės metu jis buvo gydomas ligoninėje po sunkios traumos, todėl šiame nusikaltime dalyvauti negalėjo.

Teismas nustatė, kad Artūras  Stonkus ir  pusbrolis Tomas Serapinas, veikdami bendrininkų grupėje, praėjusių metų vasaros naktį įsibrovė į Palangoje gyvenančio verslininko namus. Sugadinę pirmojo namo aukšto plastikinio lango rėmą, jie pateko į vidų ir ten puolė ieškoti vertingų daiktų. Jų grobiu tapo nešiojamasis kompiuteris, juvelyriniai papuošalai, du laikrodžiai, navigacijos įrenginys, fotoaparatas, keli buteliai brangių alkoholinių gėrimų bei 7 tūkst. litų. Nusikaltėliai surado ir dviejų kieme stovėjusių automobilių raktelius. Į vieną jų jau buvo sukrovę dalį grobio, kai išgirdę užvesto variklio garsą prabudo antrajame aukšte miegoję namo šeimininkai.

Įtariamasis tyrėjus įtikinėjo, kad gulėdamas ligoninėje negalėjo ištrūkti iš palatos ir apvogti Palangos verslininko.  

Ikiteisminio tyrimo metu ir teisme namo savininkas pasakojo, kad prabudęs apšviestame kieme pastebėjo du nepažįstamus vyrus, kažką kraunančius į jo automobilį ir išbėgo jų gaudyti. Atsidūręs kieme, vieno įsibrovėlio palangiškis neberado, o su antruoju, sėdėjusiu prie automobilio vairo, susigrūmė. Išsivadavęs vagišius peršoko tvorą ir pabėgo. Vėliau pareigūnai toje vietoje surado laikrodį nutrūkusia apyranke. Pavogtą turtą namo savininkai įvertino daugiau kaip 24 tūkst. litų. Dalį patirtos žalos jiems atlygino draudimo bendrovė.

Ikiteisminį tyrimą dėl pasikėsinimo pagrobti didelės vertės svetimą turtą pradėję Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai pirmiausia sulaikė Artūrą  Stonkų. Vyriškis prisipažino apvogęs verslininko namą, tačiau iš pradžių tvirtino, jog vogti ėjo vienas. Vėliau pareigūnų sulaikytas jo pusbrolis Tomas Serapinas patvirtino, kad kriminalistų rastas laikrodis priklauso jam, tačiau neigė dalyvavęs nusikaltime. Įtariamasis tvirtino negalėjęs įvykdyti vagystės, nes tuo metu buvo gydomas vienoje Klaipėdos ligoninėje ir laikrodžio nebeturėjo – neva jį buvo paėmęs giminaitis Artūras Stonkus

Iš pažiūros įtikinamą alibi teismas įvertino kritiškai. Nors pats teisiamasis teigė, kad dėl sveikatos būklės negalėjo pasišalinti iš ligoninės ir įvykdyti šio nusikaltimo, ligoninės medicinos personalo ir palatos kaimynų liudijimai tai paneigė. Viena slaugytoja buvo įsidėmėjusi, kad ligoninėje gydomas Tomas Serapinas  ant rankos turėjo laikrodį, panašų į tą, kuris buvo rastas nusikaltimo vietoje, nors kaltinamasis ir tvirtino jo nebeturėjęs.

Teismui įtikinami pasirodė ir namo savininko parodymai. Vyriškis patvirtino, kad nusikaltėlis, su kuriuo jis susigrūmė kieme – būtent Tomas Serapinas.

Palangos miesto apylinkės teismas abu kaltinamuosius pripažino kaltais dėl pasikėsinimo pagrobti didelės vertės svetimą turtą. Jiems skirta po 4 metus nelaisvės. Artūrui  Stonkui, kuriam skirta bausmė subendrinta su anksčiau skirtomis ir neatliktomis bausmėmis, įkalinimo įstaigoje teks praleisti 5 metus 4 mėnesius. Jam taip pat skirta 100 MGL dydžio bauda. Abu nuteistieji solidariai dar turės atlyginti nukentėjusiojo patirtą 10 tūkst. 840 litų žalą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min