Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jaunuolis nuteistas už homoseksualių asmenų diskriminavimą, kurstymą prieš juos

Studentų „Bučiniai kovai su homofobija“
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Neseniai prie Seimo surengta studentų akcija „Bučiniai kovai su homofobija“.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilnietis baudžiamas už tai, kad sukūrė interneto tinklalapį ir jame publikavo savo sukurtą tekstą, taip skatindamas neapykantą homoseksualiems asmenims dėl jų seksualinės orientacijos.

Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas paskelbė nuosprendį Edmundas Girskis (gim. 1986 m.) už homoseksualių asmenų diskriminavimą ir kurstymą prieš juos.

Teismas nuteistajam skyrė 8 MGL (1040 Lt) baudą bei konfiskavo kompiuterį.

E.Girskis nuteistas už tai, kad 2007 metų gegužės 16 dieną užregistravo internetinį tinklalapį ir šio internetinio tinklalapio puslapyje įdėtu kurstomojo pobūdžio pareiškimu viešai ragino 2007 metų gegužės 25 dieną neleisti homoseksualiems asmeninis rengti viešo renginio, t. y. tokiais savo veiksmais siekė žmonių grupei dėl jų seksualinės orientacijos suvaržyti jų teises ir laisves.

Jis nuteistas ir už tai, kad šio tinklalapio puslapyje publikavo savo kurtą tekstą, kuriuo skatino homoseksualiems asmenims neapykantą dėl jų seksualinės orientacijos.

Apklausiamas per teismo posėdį E.Girskis savo kaltės nepripažino, paaiškino, jog internetinio tinklalapio puslapyje išdėstė savo nuomonę. Kaltinamasis teigė, kad informacija, esanti šiame puslapyje, nediskriminuoja homoseksualios informacijos žmonių.

Teismo nuomone, E.Girskio kaltė padarius šias nusikalstamas veikas įrodyta jo paties parodymais, kuriuose jis pripažino, jog varžė homoseksualių asmenų teises, taip pat šių tekstų analize.

Teismo nuomone, kadangi tinklalapyje paskelbtame tekste nėra viešo kurstymo smurtauti ar fiziškai susidoroti su tokia žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu, iš kaltinimo šalinama aplinkybė, kad E.Girskis viešai kurstė smurtauti, fiziškai susidoroti su šia žmonių grupe, pranešė teismo atstovas ryšiams su žiniasklaida ir visuomene Audris Kutrevičius.

Baudžiamasis kodeksas už diskriminavimą dėl asmens lytinės orientacijos numato viešuosius darbus arba baudą, arba laisvės apribojimą, arba areštą, arba laisvės atėmimą iki trejų metų.

Už kurstymą prieš homoseksualios orientacijos asmenis Baudžiamasis kodeksas numato baudą arba laisvės apribojimą, arba areštą, arba laisvės atėmimą iki metų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min