Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Javapjūtės metu daugėja gaisrų atvirose teritorijose (nuotraukos)

Dega kombainas
PAGD nuotr. / Dega kombainas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Įsibėgėjant javapjūtei Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas sulaukia vis daugiau pranešimų apie laukuose degančius šiaudus ir ražienas bei laukuose liepsnojančius kombainus. Vien per praėjusią parą ugniagesiai gelbėtojai užgesino du kombainus bei 11 gaisrų atvirose teritorijose, iš jų 2 kartus vyko gesinti deginamų ražienų.

Kaip rašoma Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pranešime, šiemet ugnis jau suniokojo 20 žemės ūkio technikos priemonių, kurių vien per rugpjūtį – net septynias. Vengdami papildomų išlaidų presuojant, smulkinant šiaudus, nesąžiningi gyventojai pasirenka gamtai ir jų pačių sveikatai bei gyvybei pavojingą šiaudų ar ražienų deginimą.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas primena, kad Bendrosios priešgaisrinės saugos taisyklės draudžia deginti nenupjautą žolę, nendres, javus, ražienas ir kitus pasėlius. Šiukšles, augalinės kilmės atliekas leidžiama deginti tik sugrėbtas (surinktas) į krūvas ne arčiau kaip 30 m nuo statinių. Palikti be priežiūros deginamas šiukšles, augalinės kilmės atliekas ir besikūrenančius laužus draudžiama.

Administracines baudas už minėtus pažeidimus skiria ne tik Aplinkos apsaugos, bet ir valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai. Už ražienų, šiaudų, sausos žolės ar kitų atliekų deginimą, nesilaikant anksčiau minėtų reikalavimų, valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai turi teisę skirti baudą: piliečiams - nuo 25 iki 1 tūkst. litų, pareigūnams - nuo 100 iki 1 tūkst. 200 litų.

Jeigu žemės savininkai, naudotojai ar valdytojai, pastebėję savo žemėje degančias ražienas, nesugrėbtus į krūvas šiaudus bei pan., nesiima priešgaisrinės apsaugos priemonių, t. y. negesina ugnies, tyčia nepraneša ugniagesiams apie padegimus jų laukuose ir pan., jie gali būti nubausti 100-600 litų baudomis.

Kombainai dažniausiai užsidega dėl netvarkingos kuro tiekimo sistemos, elektros įrangos bei besisukančių mechanizmų. Išlekiančios iš variklio išmetimo vamzdžio kibirkštys, trumpas elektros laidų jungimasis, ant velenų ir kitų kombaino mechanizmų apsivynioję šiaudai, į besisukančių būgnų mechanizmus patenkantys pašaliniai kieti daiktai gali tapti gaisro kilimo priežastimi.

Norint išvengti gaisrų kombainuose bei kitoje žemės ūkio technikoje, būtina naudoti tvarkingus kibirkščių gesiklius. Kombainų variklių, neturinčių antvožų, kolektorius reikia apsaugoti nuimamais metaliniais skydeliais arba sieteliais su 2 mm skersmens kiaurymėmis. Nuo variklio ir jo mazgų būtina nuolat nuvalyti dulkes bei smulkių šiaudų masę, taip pat kuro bei tepalo nuotekas. Elektros laidų izoliaciją reikia apsaugoti nuo trinties, mechaninio bei šiluminio poveikio, gerai sutepti besisukančius mazgus. Kombaine privalo būti 2 gesintuvai bei nedegus audeklas. Pageidautina turėti ir kastuvą, kad ugnį galima būtų nuslopinti žemėmis.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie 15min