Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Joniškietis Vitalijus Varanavičius išklausė tryliktąjį nuosprendį – šįkart už nužudymą

Asociatyvinė iliustracija: antrankiai
Policijos departamento nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: antrankiai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Spalio 1 dieną Šiaulių apygardos teismas paskelbė nuosprendį Vitalijui Varanavičiui, gimusiam 1982 metais Joniškyje., šiuo metu gyvenamosios vietos neturi. Vyras buvo kaltinamas nužudymu. V.Varanavičių teismas pripažino kaltu.

Bylos duomenimis, nusikaltimas buvo padarytas 2009 metų gruodžio 30 dieną,   Naujojoje Akmenėje, Respublikos gatvėje. Vitalijus Varanavičius dėl nežinomų priežasčių sumušė jauną vyrą, miestelio gyventojui M.K. metaliniu strypu į galvą, ranką buvo smogta ne mažiau kaip 5 kertus. Nukentėjusysis nuo sunkių sužalojimų mirė įvykio vietoje.

V.Varanavičius ir ikiteisminiame tyrime ir teisme savo kaltę kategoriškai neigė, jis tvirtino, kad lemtingąją dieną įvykio vietoje iš viso nebuvo. V.Varanavičiaus teiginius paneigė liudytojų parodymai, jie matė incidentą, atpažino ir patį kaltinamąjį.

Teismas konstatavo, kad V.Varanavičiaus kaltė yra įrodyta ne tik liudytojų parodymais, bet ir kita byloje surinkta medžiaga. V.Varanavičių už padarytą nusikaltimą teismas pripažino kaltu ir nuteisę jį kalėti vienuolikai su puse metų. Nukentėjusiesiems jis turės atlyginti apie 1 700 litų turtinę ir 35 tūkstančių litų neturtinę žalą. Daugiau kaip 1 000 litų  nuteistasis turės atlyginti valstybei už proceso išlaidas.  Šis nuosprendis gali būti apskųstas Lietuvos apeliaciniam teismui.

V.Varanavičiui  šis nuosprendis jau tryliktas.  Dvyliktąjį nuosprendį vyras išklausė 2012 metų vasarį Ispanijos Karalystėje, ten jis už turto pagrobimą panaudojant fizinį smurtą nuteistas kalėti 6 metus 4 mėnesius. Pagal Lietuvos ir Ispanijos teisėtvarkos institucijų susitarimą V.Varavičius po nuosprendžio spalio 2 dieną turėtų būti gražintas į Ispaniją toliau atlikti ten jam paskirtą bausmę.  

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min