Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kartą teistas patrulis vėl teisiamas – šį kartą už kyšininkavimą

Jonavos policija
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Jonavos policija
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Specialiųjų tyrimų tarnyba praneša, kad kartą jau teistas policininkas buvo nuteistas dar kartą.

Kaip informuoja STT, 2009 metų gruodį Jonavos rajono apylinkės teismas baigė nagrinėti Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos Kauno valdybos tirtą baudžiamąją bylą, kurioje Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Jonavos rajono policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus patruliai G.P. ir V.B. kaltinami kyšio priėmimu.

Teismas V.B. ir G.P. pripažino kaltais priėmus kyšį, tačiau nuo baudžiamosios atsakomybės atleido pagal laidavimą.

Prokuratūra šį sprendimą apskundė apeliacine tvarka Kauno apygardos teismui.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad 2008 metų gruodžio 22 dieną minėti pareigūnai patruliavo Jonavos mieste. Apie 20 val. Kosmonautų gatvėje patruliai užfiksavo leistino greičio viršijimą ir sustabdė automobilį Honda CRX vairuojantį pažeidėją.

Minėto automobilio vairuotojas V.D. padarė administracinį teisės pažeidimą, numatytą Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 124 straipsnio 5 dalyje. Už pažeidimo nefiksavimą, tai yra administracinio teisės pažeidimo protokolo nesurašymą, patruliai pareikalavo 400 litų.

Pažeidėjas tiek pinigų neturėjo, todėl buvo susitarta pinigus perduoti sutartoje vietoje. STT Kauno skyriaus pareigūnams pavyko užfiksuoti neteisėtą pinigų priėmimo faktą.

Vienas iš nuteistų patrulių G.P. teisėsaugos nemalonėn pakliūva jau ne pirmą kartą. 2003 metų rudenį teismui perduotoje baudžiamojoje byloje G.P., tuo metu dirbęs Jonavos rajono policijos komisariato budėtojų skyriaus vyresniuoju policininku, ir Savivaldybių policijos tarnybos jaunesnysis inspektorius S.B. buvo kaltinami tarnybos įgaliojimų viršijimu.

Po teisminio nagrinėjimo, bausmę perkvalifikavus, G.P. už savavaldžiavimą  buvo skirta 50 MGL dydžio bauda. Pagal Vidaus tarnybos statuto 53 straipsnio 8 punktą, jei įsiteisėjo teismo nuosprendis, kuriuo pareigūnas nuteisiamas už tyčinį nusikaltimą ar baudžiamąjį nusižengimą, turi būti atleidžiamas iš vidaus tarnybos, bet teistumas už tyčinį nusikaltimą dėl neaiškių aplinkybių G. P. nesutrukdė ir toliau dirbti vidaus reikalų sistemoje.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min