Mieli skaitytojai,
portalas 15min.lt augs ir vystysis, jeigu ir toliau gaus pajamas iš reklamos, kitų pajamų mes neturime. Kadangi jūs naudojatės reklamos blokavimo programa, reklamų nematote, išskyrus šią vieną. Prašome jūsų supratimo. Gero naršymo! 15min komanda.

Uždaryti
Trečiadienis 2015.10.07
Pranešk naujieną
@Jurgita Lapienytė Kam Teo reikalingas Omnitel? Atsakymas #15minlt: t.co/wGslnpJ..
@Paulius Grinkevičius Kodėl #Twitter žinutės ilgis yra tik 140 simbolių? t.co/n5FclZw.. #15min
@Kristina Aksamitaitė Apie kunigystę ir pašaukimą šiandien. #15minlt t.co/mBvvw5g..
Daugiau orai.lt

Kaune mirtinai sušalo žmogus, medikai gelbėjo nukentėjusius nuo šalčio Panevėžio ir Šiaulių gyventojus

Šaltinis: 15min.lt
Greitoji pagalba
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Greitoji pagalba
A A

Sekmadienio rytą Kaune šaltis nusinešė žmogaus gyvybę. Greitkeliu „Via Baltica“ važiavęs vairuotojas medikams pranešė pastebėjęs netoli Lampėdžių po tiltu gulintį žmogų. Nors sušalusį žmogų vyras apklojo šiltais drabužiais, jo gyvybės išgelbėti nepavyko, nes kūno temperatūra buvo nukritusi žemiau kritinės ribos.

Atvykę medikai nustatė, kad, kaip spėjama, benamio kūno temperatūra yra tik 21 laipsnis. Kritine laikoma 27 temperatūra. Todėl visos medikų pastangos išgelbėti žmogaus gyvybę buvo bevaisės ir netrukus sušalęs vyras mirė.

Mirtinai sušalusio vyro asmenybė nustatinėjama. Budinčių greitosios medicinos pagalbos darbuotojų teigimu, spėjama, kad jam galėjo būti apie 60 metų. Tai – pirmoji šalčio auka šią žiemą. Policijos pareigūnai mano, kad asocialus asmuo sušalo miegodamas, nes išorinių smurto žymių ant kūno nepastebėta.

Medikai įspėja gyventojus į lauką išeiti tik apsirengus šiltais, sausais drabužiais. Dažniausiai žmonės nušąla rankas ir kojas, nes nenešioja pirštinių ar pasirenka netinkamą avalynę.

15min.lt primena, kad praėjusį trečiadienį, gruodžio 12 d., apie 9.25 val. Alytuje, Naujojoje gatvėje, po prekybos centro „Jotvingis“ laiptais, rastas nenustatytos tapatybės apie 40 m. – 50 m. amžiaus vyriškis. Dėl kūno atšalimo ir įtariamo galūnių nušalimo jis buvo paguldytas į ligoninę, kurioje 12 val. mirė.

Papildyta 11.12 val. BNS: Žmonės šalo ir Panevėžyje bei Šiauliuose

Panevėžyje savaitgalį nuo šalčio nukentėjo trys benamiai: du iš jų nušalo galūnes, vienas patyrė bendrą atšalimą. Jie visi buvo pristatyti į ligoninę, sakė šio miesto greitosios medicinos pagalbos stotyje.

Šiauliuose taip pat buvo suteikta pagalba pėdas nušalusiam benamiui.

„Penktadienį dieną vežėme girtą 56 metų benamį, gyvenantį Žuvininkų kaime. Jam jau 2011 metais amputuoti kojų pirštai dėl nušalimo. Dabar vėl pėdos pamėlusios, paraudusios, žaizdotos. Pirmo-antro laipsnio nušalimai. Atvežėme į ligoninę“, – BNS informavo Šiaulių miesto greitosios medicinos pagalbos stoties vyriausioji gydytoja.

Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos greitosios pagalbos medikams su rimtesniais šalčio sukeltais sveikatos sutrikimais savaitgalį susidurti neteko.

Šaltis praėjusią savaitę nusinešė dviejų Lietuvos gyventojų gyvybes – Alytuje ir Vilkaviškyje.

Komentarai: 14
Pažymėkite klaidą tekste, pele paspaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą
x

Pranešti klaidą

x

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min.lt