-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
Prenumeruoti

​Kauno policija įspėja, kad telefoniniai sukčiai nusitaikė į smulkiuosius verslininkus

Pareigūnų manymu, sukčiai internete susiranda įmonių rekvizitus, kontaktinius telefonus, tuomet skambina turimais telefono numeriais bei, prisistatydami FNTT pareigūnais, informuoja apie per įmonės banko sąskaitą plaunamus pinigus. Tuomet paprašo elektroninės bankininkystės kodų, kad būtų galima atlikti tam tikras, reikalingas operacijas. Gavę elektroninės bankininkystės kodus, iš banko sąskaitos per kelis kartus įvairiomis sumomis, kad bankams nekiltų įtarimų, į kitas sąskaitas perveda pinigus.
Telefoninis sukčius
Telefoninis sukčius / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

Lapkričio 14 d. pavakarę, 17.43 val., į įmonės telefoną paskambino nepažįstamas vyras, kuris, prisistatęs Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (toliau – FNTT) pareigūnu, informavo, kad per įmonės banko sąskaitą „plaunami“ pinigai. Jie pranešė, jog Centrinis bankas demaskavo sukčius ir jie dabar yra sekami elektroninėje erdvėje, todėl reikalingi prisijungimo prie banko sąskaitos duomenys, kad būtų galima šiuos sukčius toliau sekti ir sučiupti su įkalčiais.

1970 m. gimusiai moteriai minėtam vyrui padiktavus elektroninės bankininkystės kodus, iš banko sąskaitos per kelis kartus įvairiomis sumomis (5 000 Lt, 10 000 Lt, 20 000 Lt) į kitas sąskaitas pervesta 51 982, 56 Lt. Vėliau moteris suprato, jog buvo apgauta.

2014-11-18 apie 16.55 val. į Kauno apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą kreipėsi 1963 m. gimusi moteris, kuri pareiškė, kad tą pačią dieną apie 10.00 val. į įmonės telefoną paskambino nenustatyti asmenys, kurie, prisistatę FNTT pareigūnais, informavo, kad per įmonės banko sąskaitą „plaunami“ pinigai, tačiau Centrinis bankas demaskavo sukčius ir jie dabar yra sekami elektroninėje erdvėje. Todėl reikalingi prisijungimo prie banko sąskaitos duomenys, kad būtų galima šiuos sukčius toliau sekti ir sučiupti su įkalčiais.

Padiktavus kodus, iš banko sąskaitos per kelis kartus įvairiomis sumomis (nuo 3 800 Lt iki 9 500 Lt) į kitas sąskaitas buvo pervesta 65 700 Lt.

Pareigūnai džiaugiasi, jog bankai glaudžiai bendradarbiauja siekiant užkardyti tokias nusikalstamas veikas.

Kauno apskrities policija dar kartą perspėja gyventojus būti apdairiais ir, sulaukus nepažįstamų asmenų skambučių, neskubėti pildyti jų prašymų. Visi turėtų žinoti, kad policijos bei kitų tarnybų pareigūnai, paskambinę telefonu, niekada neprašo perduoti grynųjų pinigų, pasakyti elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenų ar atlikti kitų bankinių operacijų.

Prašome, neatskleiskite nepažįstamiems asmenims savo vardo, pavardės, asmens kodo, konfidencialių elektroninės bankininkystės duomenų, neatiduokite jiems savo santaupų. Kilus įtarimui, kad susidūrėte su sukčiumi, nedelsdami skambinkite į policiją bendruoju pagalbos telefono numeriu 112, ragina Kauno apskrities VPK atstovų ketvirtadienį paviešintame pranešime.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius