Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno verslininkas Robertas Reklaitis kaltinamas pagrobęs per 2,3 mln. litų iš Petankės federacijos

Robertas Reklaitis (kairėje) ne tik populiarino, bet ir pats žaidė petankę
Lietuvos petankės federacijos nuotr. / Robertas Reklaitis (kairėje) ne tik populiarino, bet ir pats žaidė petankę. Dabar aiškėja, kodėl.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba Kaune baigė rezonansinį tyrimą dėl milijonų grobstymo iš Lietuvos petankės federacijos. Ji organizuodavo atvirus tarptautinius petankės turnyrus Lietuvoje ir dalyvaudavo renginiuose užsienyje, kuriuose žaisdavo ir garsus Kauno verslininkas Robertas Reklaitis kartu su savo komandos nariais. Sėkmingai pasirodžius turnyruose, R.Reklaičiui bei jo komandos nariams už pasiektus aukštus sportinius rezultatus, klastojant dokumentus, atgaline data būdavo išrašomi įspūdingi piniginiai prizai.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Kauno apygardos valdyba ir Kauno apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame kaunietis verslininkas R.Reklaitis, valdęs bankrutavusią reklamos agentūrą „Rodiklis“, įtariamas iš Lietuvos petankės sporto federacijos išgrobstęs daugiau nei 2,3  mln. litų.

2006 metais R.Reklaitis, subūręs bendraminčius, organizavo Lietuvos petankės (petanque – Prancūzijoje gimęs laisvalaikio žaidimas, per kurį į ant žemės esantį taikinį ridenami nedideli rutuliai) federacijos įsteigimą. Verslininkas, pats nuo federacijos įsteigimo dirbęs konsultantu, valdė 18 Kauno bendrovių paaukotas  paramos lėšas. 

Lietuvos petankės federacijos nuotr./Robertas Reklaitis ne tiok populiarino, bet ir pats žaidė petankę
Lietuvos petankės federacijos nuotr./Robertas Reklaitis ne tiok populiarino, bet ir pats žaidė petankę

Tiriant sukčiavimą sporto rėmimo srityje nustatyta, kad Lietuvos petankės federacija organizuodavo atvirus tarptautinius petankės turnyrus Lietuvoje ir dalyvaudavo renginiuose užsienyje, kuriuose žaisdavo ir R.Reklaitis kartu su savo komandos „Rodiklis“ nariais. Sėkmingai pasirodžius turnyruose, įtariamajam R.Reklaičiui bei jo komandos nariams už pasiektus aukštus sportinius rezultatus, klastojant dokumentus, atgaline data būdavo parengiami Lietuvos petankės federacijos prezidiumo sprendimai, direktoriaus įsakymai apie neva skirtus piniginius prizus bei klastojami buhalterinės apskaitos dokumentai imituojantys piniginių prizų išmokėjimą R.Reklaičiui bei jo komandos žaidėjams.

„Prizininkai“, kurių dauguma dirbo R.Reklaičio valdomose bendrovėse, už pasiektus aukštus sportinius rezultatus varžybose būdavo pamaloninami šimtais tūkstančių litų. Tuo tarpu kiti varžybų nugalėtojai būdavo apdovanojami tik diplomais ir simbolinėmis dovanomis.

Šie „prizininkai“, kurių dauguma dirbo R.Reklaičio valdomose bendrovėse, už pasiektus aukštus sportinius rezultatus varžybose būdavo pamaloninami šimtais tūkstančių litų. Tuo tarpu kiti varžybų nugalėtojai ir prizininkai būdavo apdovanojami tik diplomais ir simboliniais prizais. Tyrimo metu FNTT tyrėjai atskleidė, kad piniginiais prizais paskatinti žaidėjai į asmenines banko sąskaitas pervestus pinigus išgrynindavo ir atiduodavo R.Reklaičiui. 

FNTT Kauno apygardos valdybos tyrėjai, bendradarbiaudami su Valstybinės mokesčių inspekcijos specialistais, išsiaiškino, kad per kelerius metus R.Reklaitis tokiu būdu apgaule įgijo 1,7 mln. litų, o jo sutuoktinė ir dar vienas jam artimas asmuo – dar apie 350 tūkst. litų. Be to, R.Reklaitis įtariamas neteisėtai pasisavinęs iš Lietuvos petankės federacijos daugiau negu 260 tūkst. litų, kuriuos paėmė iš federacijos kasos ir negrąžino. 

Baigta baudžiamoji byla perduota Kauno apygardos teismui. Baudžiamasis kodeksas nustato, kad už sukčiavimą ir turto pasisavinimą Kauno verslininkas gali būti nuteistas maksimalia laisvės atėmimo iki 10 metų bausme.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min