Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdoje nuteistas lietuvius į tremtį siuntęs buvęs KGB pareigūnas

Temidė
Trakų rajono apylinkės teismo nuotr. / Temidė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Klaipėdos apygardos teismas buvusį aukštą Lietuvos KGB pareigūną Henriką Vaigauską, nuo 1971 m. iki 1989 m. ėjusį KGB prie LSSR MT pirmininko pavaduotojo pareigas, pripažino kaltu dėl dalyvavimo ištremiant iš Lietuvos civilius gyventojus ir paskyrė 2 metų laisvės apribojimo bausmę, įpareigojant jį be bausmę vykdančios institucijos žinios nekeisti gyvenamosios vietos bei nakties metu būti namuose.

Pasak ikiteisminį tyrimą atlikusios Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorės Ritos Vaitekūnienės, archyve rasti duomenys leido pagrįstai manyti, jog Henrikas Vaigauskas dalyvavo nusikaltimuose žmoniškumui. Pastarasis, būdamas sovietų okupacinės valdžios represinės struktūros pareigūnu, kartu su kitais asmenimis 1951-1952 m. dalyvavo ištremiant civilius Klaipėdos rajono gyventojus į Irkutsko sritį ir Krasnojarsko kraštą. Byloje surinkti duomenys pagrįstai leido manyti, jog ištremti buvo 7 Lietuvos gyventojai, tarp kurių buvo ir mažamečiai vaikai. 

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas 2012 m. pavasarį aiškinantis kito atliekamo tyrimo dėl nusikaltimų žmoniškumui aplinkybes. Jį savo iniciatyva atliko Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorė R. Vaitekūnienė, o valstybinį kaltinimą teisme palaikė Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorai.

Šiais metais Vilniaus apygardos teismui nagrinėti prokurorė R. Vaitekūnienė perdavė dar 3 baudžiamąsias bylas dėl okupuotos valstybės civilių asmenų trėmimo ar okupuotos valstybės civilių gyventojų perkėlimo, o vienoje iš jų – ir dėl civilio asmens, bandžiusio išvengti trėmimo pabėgant, nužudymo. Dviejuose iš jų jau priimti apkaltinamieji nuosprendžiai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min