Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdos uoste sulaikytas rekordinis kokaino kiekis, skirto Vakarų Europai (nuotraukos, video)

Sulaikytas kokainas
Policijos nuotr. / Sulaikytas kokainas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos pareigūnai, bendradarbiaudami su užsienio šalių specialiosiomis tarnybomis, praėjusią savaitę Klaipėdos uoste sulaikė rekordinį kiekį kokaino, atgabento iš Pietų Amerikos. Preliminariais duomenimis, krovinio vertė gali siekti 50–300 milijonų litų.

Kaip antradienį informavo policijos generalinio komisaro pavaduotojas Visvaldas Račkauskas, kokaino krovinys sulaikytas sausio 20 dieną, pradėtas ikiteisminis tyrimas.

„Klaipėdos uoste sulaikytas konteineris iš Pietų Amerikos, kuriame su šaldyta žuvimi buvo gabenamas kokainas. Jo kiekis – apie 500 kilogramų. Galutinį tikslų skaičių, kiek gryno kokaino rasta, pasakys specialistai vėliau. Tai pačios aukščiausios kokybės kokainas“, – sakė V.Račkauskas.

Pasak generalinio komisaro pavaduotojo, kokaino sulaikymo operacijoje dalyvavo Lietuvos policijos Kriminalinės policijos biuro pareigūnai, Generalinės prokuratūros prokurorai, Lietuvos muitinės atstovai, buvo bendradarbiauta su Latvijos, JAV, Ekvadoro ir kitų valstybių pareigūnais.

„Tai yra pats didžiausias kiekis narkotikų, kuris kada nors buvo sulaikytas Lietuvoje. Ir vienas iš didžiausių kiekių Europos Sąjungoje. Jo didmeninė kaina gali siekti nuo 50 iki 100 milijonų litų. Šio krovinio kaina gatvėje gali šoktelėti iki 250–300 mln. litų. Iš šio kiekio galima paruošti apie 2,5 milijono dozių, jei būtų leidžiamasi į venas, ir 10 mlilijonų dozių, jei jis būtų paruoštas uostyti", – sakė V.Račkauskas.

 

VIDEO: Klaipėdos uoste sulaikytas kokainas

Įtariama, kad kokainas iš Lietuvos turėjo būti išvežtas, mūsų šalyje jo būtų likę daugiausia 50 kilogramų. Narkotikai atkeliavo iš Ekvadoro per Vokietijos uostus.

„Tai jau ne pirmas įvykis, rodantis, kad Lietuvos piliečiai dalyvauja organizuojant stambią kokaino kontrabandą iš Pietų Amerikos į Europą. Galiu pasakyti, kad Ekvadore sulaikyta visa grupė asmenų, susijusių su šios siuntos paruošimu ir siuntimu į Lietuvą“, – teigia generalinio komisaro pavaduotojas.

Generalinės prokuratūros Organizuoto nusikalstamumo ir korupcijos tyrimo departamento vadovas Algimantas Kliunka, kurio vadovaujami prokurorai tiria šį atvejį, teigia, kad kasmet užregistruojama vis daugiau nusikaltimų, susijusių su neteisėta narkotikų apyvarta. Jau metų pradžioje buvo prognozuojama, kad tokių nusikaltimų daugės, nes didėja pasiūla, mažėja kaina, daugėja vartotojų. Tai yra pagrindinis nusikalstamas verslas tarp Lietuvos nusikalstamų grupuočių.

„Išaiškinant šį nusikaltimą, sulaikant šiuos narkotikus, buvo suduotas stiprus smūgis nusikaltėlių finansams, nes įsigyjant šitą kiekį buvo išleista daugybė pinigų. Yra tiriamos sąsajos su Lietuvos nusikaltėliais, tačiau sulaikytų lietuvių dėl šio įvykio kol kas nėra“, – teigia A.Kliunka.

Pasak pareigūnų, kokaino kilogramo kaina Pietų Amerikoje siekia apie 2,5–3 tūkst. dolerių, jei kvaišalai perkami tiesiai iš Kolumbijos kartelio. Jei kokainas perkamas Ekvadore uoste, jo kaina šokteli iki 10 tūkst. dolerių už kilogramą, sako pareigūnai. „Galite patys paskaičiuoti, kokią sumą pinigų prarado nusikaltėliai“, – teigia V.Račkauskas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min