Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

​Kriminalinės žvalgybos paslapčių per metus išmoks 1 350 Lietuvos pareigūnų

Policijos mokymų bazė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Policijos mokymų bazė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvoje startuoja modernūs, analogų iki šiol neturėję, kriminalinės žvalgybos mokymai.

Nuo 2014 m. vasario 3 d. startuoja modernūs kriminalinės žvalgybos mokymai organizuojami Lietuvos kriminalinės policijos biuro. Tokie mokymai yra rimtas žingsnis tobulesnės ir efektyvesnės kriminalinės žvalgybos link.

Lietuvos kriminalinės policijos biuras (toliau – LKPB) paruošė kriminalinės žvalgybos mokymų projektą, kurio įgyvendinimas pradedamas nuo 2014 m. vasario 3 d., kai į penkių dienų mokymus Kauno mieste susirinks pirmoji kriminalinės žvalgybos mokymuose dalyvausianti kriminalinę žvalgybą vykdančių pareigūnų grupė.

Teigiama, kad tokie mokymai yra rimtas žingsnis tobulesnės ir efektyvesnės kriminalinės žvalgybos link.

Nuo 2014 m. LKPB pradeda organizuoti kriminalinės žvalgybos mokymus visiems šalies policijos pareigūnams, kuriems pareigybės aprašyme numatyta pareiga vykdyti kriminalinę žvalgybą. Ankstesnę kriminalinės žvalgybos mokymų programą keičia nauja, moderni į praktinių žinių ir gebėjimų tobulinimą orientuota programa.

Šiuo metu LKPB turi didžiausią potencialą sėkmingai vykdyti ir kokybiškai organizuoti kriminalinės žvalgybos mokymus. Kompetentingas kriminalinės žvalgybos mokymų personalas, kurį sudarys kriminalinės policijos pareigūnai praktikai iš LKPB, o perspektyvoje – ir iš teritorinių policijos įstaigų, ne tik dalinsis savo patirtimi, bet kartu pristatys pagrindines kriminalinės žvalgybos tendencijas, naujas technines galimybes efektyviau vykdyti kriminalinę žvalgybą ir kt.

Per metus planuojama apmokyti apie 1 350 pareigūnų, vykdančių kriminalinę žvalgybą. Kiekvieną savaitę planuojama apmokyti dvi grupes po 20 pareigūnų. Penkių dienų kriminalinės žvalgybos mokymuose kasmet turės dalyvauti visi pareigūnai privalantys vykdyti kriminalinę žvalgybą, atitinkamai, numatyta, kad kriminalinės žvalgybos mokymų programos turinys bus keičiamas kiekvienais metais.

Mokymų procesą sudaro keli pagrindiniai elementai, skirti užtikrinti aukštą mokymų kokybę: pareigūnas savo darbo vietoje išstudijuoja teisės aktus ir atvyksta į mokymus jau turėdamas teorinių žinių; į mokymus bus priimami tik išlaikę teorinį egzaminą pareigūnai; mokymai bus išskirtinai praktiniai (sekimo atlikimas, apklausų vykdymas, analizė ir kt.); mokymų pabaigoje laikomas egzaminas žodžiu ir raštu.

Didžioji dalis mokymų bus skirta praktinėms užduotims, siekiant ugdyti kriminalinės žvalgybos pareigūnų veiklos specialiąsias kompetencijas, o būtent gebėjimus  parinkti ir taikyti kriminalinės žvalgybos informacijos rinkimo būdus, naudoti technines priemones, tinkamai bendrauti su įvairių kategorijų asmenimis (slaptai bendradarbiaujančiais, interesantais, nukentėjusiais, liudytojais, įtariamaisiais, įvairaus amžiaus, lyties, socialinio ir ekonominio statuso, pažiūrų, kultūros, religijos ir kt. asmenimis), išmanyti tiek kriminalinės žvalgybos apklausos, tiek ir baudžiamojo proceso dalyvių apklausos taktiką ir psichologinio kontakto užmezgimo būdus ir metodus, kriminalinės žvalgybos informacijos panaudojimo galimybes.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min