Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kruvinos 2009-ųjų paslaptys neatskleistos

Drąsius Kedys
M.Patašiaus/ „Lietuvos rytas“ nuotr. / Drąsius Kedys
Šaltinis: „Lietuvos žinios“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kaune spalio 5-ąją įvykdyta dviguba žmogžudystė ir su ja siejama galimos pedofilijos byla ilgam sudrebino visą šalį. Kraupių įvykių verpetas iki šiol lieka dėmesio centre.

Teisėjo Jono Furmanavičiaus ir Violetos Naruševičienės nužudymas bei šiais nusikaltimais įtariamo Drąsiaus Kedžio įplieksta pedofilijos byla sukėlė didžiulę visuomenės nepasitikėjimo teisėsauga bangą, kilo net protesto akcijų. Generaliniam prokurorui Algimantui Valantinui nepanorus prisiimti asmeninės atsakomybės, už tarnybinį aplaidumą buvo nubausti septyni prokurorai. Teisėsaugininkų veiksmais domėjosi ir Seimo komisija.

Kas iki šiol nuveikta tiriant šią bylą? Ją narpliojantis Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Ramūnas Šileika LŽ pasakojo, kad liko apklausti keletą asmenų bei sulaukti, tikėtina, paskutinių specialistų išvadų.

Į likusius klausimus, anot R.Šileikos, turėtų būti atsakyta 2010-ųjų sausio pabaigoje. Priminsime, kad šio skandalo užuomazgos siekia 2008 metų lapkričio 29-ąją, kai D.Kedys pateikė pareiškimą Panemunės policijos komisariatui dėl jo mažametės dukters seksualinio tvirkinimo.

2009–ųjų balandį D.Kedys parašė dar vieną pareiškimą, kuriame teigė, kad dukra prisiminė naujų detalių. Tą patį mėnesį teisėsaugininkų apklausta mergaitė dar neminėjo ją galbūt tvirkinusių vyrų vardų.

Vėliau D.Kedžio nufilmuotoje medžiagoje mergaitė jau pasakojo, kaip su ja elgėsi Jonas, Andrius ir Aidas. Liepos viduryje D.Kedys paprašė apklausti teisėją J.Furmanavičių. Rugpjūtį D.Kedys pareikalavo patraukti baudžiamojon atsakomybėn minėtą teisėją ir V.Naruševičienę, kurią kaltino leidus pedofilams išnaudoti jų dukrą. Vasaros pabaigoje pirmąkart paminimas prie Kauno esantis viešbutis „Baltosios burės“, kuriame esą lankydavosi į pedofilijos skandalą įklimpę asmenys ir jų auka tapusi mergaitė. Rugsėjo viduryje dėl D.Kedžio dukters tvirkinimo bei seksualinio išnaudojimo pareikšti įtarimai kauniečiui Andriui Ūsui. R.Šileika LŽ patvirtino, kad tiriamas tik galimas D.Kedžio dukters tvirkinimo ir seksualinio išnaudojimo atvejis. Mat Kaune nužudytos V.Naruševičienės dukra paneigė, kad prieš ją buvo naudojama seksualinė prievarta.

„Lietuvos žinios“
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min