Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kuršių mariose ties Preila išgelbėta skendusi porelė

Žūklautojai ant Kuršių marių
Skaitytojo Ramūno nuotr. / Žūklautojai ant Kuršių marių
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Gelbėtojų pajėgos penktadienio popietę išskubėjo į Preilą, kur Kuršių mariose skendo vyras ir moteris. Vienas į krantą sugrįžo pats, moteriai prireikė ugniagesių pagalbos.

Pranešimas apie skęstančius žmones gautas 14.32 val. Apie tai, kad Kuršių mariose skęsta du žmonės, pranešta bendruoju pagalbos telefonu 112.

Į įvykio vietą  išsiųstos Klaipėdos  apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Neringos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ir Juodkrantės pajėgos.

Informacija apie įvykį perduota Pakrančių apsaugos tarnybai, greitosios pagalbos medikams.

Kaip informavo ugniagesiai, vienas vyras sugebėjo pats išsigelbėti. Moteriai prireikė pagalbos – ją ištraukė ugniagesiai, iki vietos prišliaužę specialiomis rogėmis. Ji pargabentas į krantą ir perduotas medikams.

Papildyta 16.03 val. Kuršių mariose ties Preila lede įlūžusių dviejų žmonių gelbėjimo operaciją koordinavo Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų (KJP) Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras (JGKC).

14.54 val. buvo gautas pranešimas, kad Kuršių mariose ties Preila, apie 300 m nuo kranto, įlūžo du žmonės. Reaguodamas į pranešimą JGKC į įvykio vietą išsiuntė VRM Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos gelbėtojų komandą bei Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių apsaugos rinktinės laivą „Viesulas“, gelbėjimo operacijai taip pat buvo parengtas Karinių oro pajėgų sraigtasparnis MI8. Į įvykio vietą atvykus gaisrininkų-gelbėtojų komandai, nukentėjęs vyras išsigelbėjo pats, o su juo buvusi moteris gelbėtojų buvo ištraukta iš ledo properšos ir rogėmis pargabenta į krantą. Krante nukentėjusi moteris perduota medikams ir išvežta į ligoninę. Išsigelbėjusiam vyrui medikų pagalbos neprireikė. Operacija buvo baigta 15 val. 25 min.

Lietuvos Kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras (JGKC) įspėja gyventojus, kad ištikus nelaimei ar esant jos liudininku, reikia nepulti į paniką, veikti apgalvotai, skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112 ir tiksliai pranešti apie įvykį, įvykio vietą (bent apytikslę vietą ar orientyrą, kurį matote).

Gavęs pranešimą apie įvykį, JGKC organizuoja paieškos ir gelbėjimo operaciją, koordinuoja operaciją vykdančių pajėgų veiksmus, jiems vadovauja, taip pat koordinuoja būtinosios medicinos pagalbos suteikimą nukentėjusiems išgelbėtiems asmenims, jų nugabenimą į saugią vietą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min