Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lentvaryje demaskuota gudriai paslėpta nelegalaus kuro degalinė

Prie nelegalios kuro talpyklos Lentvaryje
VMI nuotr. / Prie nelegalios degalų talpyklos Lentvaryje
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šią savaitę Vilniaus mokesčių inspekcijos specialistai su Muitinės kriminaline tarnyba demaskavo nelegalią 25 kub.m degalų talpyklą, kurioje rado beveik 9 000 litrų kontrabandinio dyzelino.

2010 m. gruodžio 2 d., Vilnius. Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Vilniaus AVMI) su Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnais patikrinimo metu Lentvaryje nustatė nelegaliai laikomą 25 kub.m dyzelino talpyklą, kurioje buvo beveik 9 tūkst. litrų neapskaitytų degalų. Neregistruotos talpyklos savininkas privalės sumokėti apie 8 tūkst. litų akcizo mokestį, jam gresia iki 20 tūkst. litų siekianti bauda. Tai jau trečioji sėkminga bendra VMI ir MKT operacija per pastarąsias dvi savaites, teigiama išplatintame pranešime.

Patikrinimo metu paaiškėjo, kad nelegali 25 kub.m degalų talpykla įrengta šalia oficialiai Mokesčių inspekcijoje registruotos degalų talpyklos. Ji buvo paslėpta po žeme ir sujungta žarnomis su oficialiai registruota talpykla bei degalų kolonėle. Nelegaliai naudojamoje talpykloje patikrinimo metu rasta beveik 9 tūkst. litrų neapskaitytų, kaip įtariama, iš trečiųjų šalių atgabentų dyzelinių degalų.

Anot Vilniaus AVMI Mokestinių prievolių departamento direktoriaus Dainoro Bradausko, degalai iš nelegalios talpyklos veikiausiai buvo pardavinėjami „savo rato“ klientams, mat nelegalių degalų pardavėjai institucijų specialistų, bandančių neva įsigyti degalų, paprašė nurodyti, kas gali už juos laiduoti. Šiuo metu tyrimas tęsiamas.

Vilniaus AVMI primena, kad pagal galiojančius teisės aktus iš kitų šalių įvežtus degalus galima naudoti tik tai pačiai transporto priemonei, kurioje jie buvo įvežti. Už į kitą talpyklą perpiltus degalus atsiranda prievolė deklaruoti ir mokėti akcizus. Be to, degalų laikymas neregistruotose talpyklose gresia bauda iki 20 tūkstančių litų.

Gyventojai, gavę pasiūlymų nelegaliai įsigyti akcizais apmokestinamų prekių ar užfiksavę nelegalų sandorį, gali pranešti Mokesčių informacijos centro telefonu 1882 arba nemokamu Muitinės pasitikėjimo telefonu 8 800 555 44.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min