Tiesiogiai

Tiesiogiai po gaisro Paneriuose: ugniagesių vado ir oro užterštumo tyrėjų komentaraiTiesiogiai po gaisro Paneriuose: ugniagesių vado ir oro užterštumo tyrėjų komentarai

Lietuvoje veikė nelegalios drabužių prekybos tinklas, dalis prekių buvo parduodama Gariūnuose

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba išaiškino šešėlinę prekybą drabužiais, avalyne ir galanterijos prekėmis Lietuvoje vykdžiusių 18-os asmenų grupuotę. Pirminiais skaičiavimais, grupuotė nuslėpė ir į valstybės biudžetą nesumokėjo apie 750 tūkst. litų mokesčių.
Šešėlinė ekonomika
Šešėlinio valiutos keitėjo kišenėse – milijonas litų grynaisiais / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

Operacijos metu FNTT tyrėjai bendradarbiaudami su VMI darbuotojais įtariamųjų gyvenamosiose, darbo bei veiklos vykdymo vietose, automobiliuose atliko daugiau kaip 60 kratų. Pas vieną įtariamą organizuotos grupės narį, nelegaliai Vilniuje veikusį valiutos keitėją, sulaikymo metu kišenėse rasta daugiau kaip 1 mln. litų grynųjų pinigų įvairia valiuta, o pas kitą – beveik 300 tūkst. litų įvairia valiuta. Iš viso kratų metu buvo rasta daugiau kaip 1,5 mln. litų grynaisiais pinigais. Taip pat rasti ir paimti lengvatinio apmokestinimo įmonių antspaudai bei dokumentai, prisijungimai prie valdomų banko sąskaitų, įvairūs šešėlinį verslą patvirtinantys juodraštiniai užrašai, kiti tyrimui reikšmingi daiktai, 11 įtariamųjų legaliai laikytų šaunamųjų ginklų.

Įtariama, kad daugiau nei 10 Lietuvoje registruotų fizinių bei juridinių asmenų prekes iš Kinijos parduodavo Lietuvos, Latvijos bei Estijos fiziniams ir juridiniams asmenims be apskaitos dokumentų. Turima duomenų, kad dalis drabužių, avalynės ir galanterijos prekių buvo parduodama Gariūnų turgavietėje.

Ilgalaikio tyrimo metu nustatyti ne tik šešėlinės prekybos vykdytojai ir šių prekių Latvijoje muitinės procedūras ir transportavimo paslaugas teikę asmenys, bet ir nelegalių piniginių lėšų, skirtų atsiskaitymams už šešėlinėje prekyboje platinamas prekes, per lengvatinio apmokestinimo įmonių (offshore) sąskaitas vykdę asmenys.

Įtariama, kad daugiau nei 10 Lietuvoje registruotų fizinių bei juridinių asmenų prekes iš Kinijos parduodavo Lietuvos, Latvijos bei Estijos fiziniams ir juridiniams asmenims be apskaitos dokumentų. Turima duomenų, kad dalis drabužių, avalynės ir galanterijos prekių buvo parduodama Gariūnų turgavietėje. Atskleista, kad gauti  šešėliniai pinigai buvo perduodami tiesiogiai ar per tarpininkus asmenims, valdantiems keletą lengvatinio apmokestinimo įmonių (offshore) sąskaitų. Pastarieji organizuotos grupės nariams ne tik išgrynindavo ir atiduodavo nelegaliai uždirbtas pinigines lėšas, bet ir atsiskaitydavo su prekes tiekusiais Kinijos gamintojais. 

Atliekamam ikiteisminiam tyrimui vadovauja ir jį kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūra. Išaiškintos nusikalstamos grupuotės nariams pareikšti įtarimai dėl nusikalstamu būdu įgytų piniginių lėšų legalizavimo ir sukčiavimo stambiu mastu. Įtariamųjų turtui pritaikytas laikinas nuosavybės teisių apribojimas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius