Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos muitininkai sulaikė pusantro kilogramo kriauklių iš Afrikos

Kriauklių kontrabanda
Vilniaus teritorinės muitinės nuotr. / Kriauklių kontrabanda
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Trečiadienį Vilniaus oro uoste muitininkai sulaikė lietuvio parsivežtas kriaukles iš egzotiškosios Pusiaujo Gvinėjos. Nemažą kriauklių kiekį – 1,5 kg – vyras vežėsi asmeniniame bagaže.

Pareigūnai kriaukles sulaikė vadovaudamiesi Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos (CITES) konvencija bei atsižvelgdami į faktą, jog pilietis neturėjo specialaus leidimo gabenti egzotiškus suvenyrus.

Lietuvos muitinė primena, jog siekiant išsaugoti nykstančias pasaulio laukinės faunos bei floros rūšis, 1973 metais Vašingtone buvo pasirašyta CITES konvencija. Pagrindinė šios konvencijos nuostata – tarptautinė prekyba laukiniais gyvūnais ir augalais neturi grėsti jų išlikimui.

Pasaulio muitinėms buvo pavesta vykdyti tarptautinės prekybos nykstančiais augalais bei gyvūnais ar jų dalimis kontrolę, jų gabenimo teisėtumą per valstybių sienas teisėtumą.

Šiemet, siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į daromą žalą laukinei gamtai, Pasaulio muitinių organizacija (PMO) kovo 3-iąją ragina minėti Pasaulio laukinės gamtos dieną. Šios dienos, kuri 2014 m. bus minima pirmąkart, tikslas – atkreipti dėmesį į laukinės floros ir faunos apsaugą, skatinti susimąstyti dėl nejautrios, o dažnai ir nusikalstamos veiklos gamtai vykdymo.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min