Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Marijampolės pataisos namuose buvo sunkiai sužalotas prižiūrėtojas, dėl to specialieji būriai masiškai krėtė nuteistuosius

Riaušių malšinimo pratybos
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Asociatyvinė iliustracija
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį 15min.lt gavo duomenų apie neramumus Marijampolės pataisos namuose. Budinti įkalinimo įstaigos atstovė informaciją slėpė, o policijos pozicija buvo – jog anapus spygliuotų vielų šeimininkauja pataisos namų personalas. Tačiau ketvirtadienį ryte neramumų priežastys ėmė aiškėti. Savo ruožtu Kalėjimų departamentas užtikrina, kad dabar situacija pataisos namuose yra stabili.

Papildyta 8.24 val. Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Komunikacijos skyriaus atstovai ketvirtadienio rytą 15min.lt operatyviai informavo, kokios buvo išvakarėse Marijampolės pataisos namuose vykusių neramumų priežastys (naktį jos buvo slepiamos – žr. ankstesnę informaciją žemiau).

Vasario 5 d. apie 17 val. 10 min. į Marijampolės ligoninę iš Kalėjimų departamento prie Teisingumo ministerijos Marijampolės pataisos namų pristatytas ir dėl galvos traumos paguldytas 33 metų prižiūrėtojas.

Į Marijampolės pataisos namus buvo iškviesti Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai, nes dėl sužaloto prižiūrėtojo buvo atliekami patikrinimai.

Kalėjimų departamento prie LR Teisingumo ministerijos atstovo spaudai Gedimino Duboniko ketvirtadienį paviešintame pranešime neigiama, kad išvakarėse Marijampolės pataisos namuose buvo kilęs maištas.

Pranešime teigiama, 2014 m. vasario 5 d., apie 16 val. 30 min. Marijampolės pataisos namuose į kontrolės praleidimo postą (tuo metu kontrolės poste buvo tik vienas pareigūnas, nes jo kolega buvo išėjęs tarnybos reikalais) užėjęs  nuteistasis sudavė smūgius šiame poste tarnybą vykdžiusiam Marijampolės pataisos namų Apsaugos ir priežiūros skyriaus prižiūrėtojui į galvos sritį. Pareigūnui nukritus, galimai buvo suduota daugiau smūgių.

Kolegoms pastebėjus sužalotą pareigūną, jis nedelsiant buvo nuneštas į Sveikatos priežiūros tarnybą. Po pirminės apžiūros sužalotas pareigūnas nugabentas į Marijampolės ligoninę, iš ten pervežtas į Kauno klinikas. Pareigūno būklė sunki.

Iš karto po incidento pradėtas įvykio tyrimas, apie įvykį informuota Kalėjimų departamento ir Marijampolės pataisos namų vadovybė. Į Marijampolės pataisos namus atvyko grupė pareigūnų iš Vilniaus, kuri dirbo iki vidurnakčio. Viešajai tvarkai palaikyti į įstaigą atvyko Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai iš Kauno. Daugiau incidentų neužfiksuota.

Marijampolės pataisos namuose pradėtas ikiteisminis tyrimas, nustatytas įtariamasis. Pirminės apklausos metu jis prisipažino įvykdęs nusikaltimą.

Ikiteisminio tyrimo veiksmai tęsiami, situacija Marijampolės pataisos namuose stabili, priemonės vykdomos pagal dienotvarkėje nustatytą tvarką.

Pradžia. Trečiadienį prieš vidurnaktį portalas sulaukė pranešimo iš vieno Marijampolės bendruomenės atstovo.

„Įdomu, kas šiuo metu vyksta Marijampolės pataisos namuose. Labai panašu į pernykštį scenarijų, kai vyko kalinių maištas. Šiuo metu jau yra atvykę 6 ar 7 mikroautobusai su spec. būriais, jie kažko laukia“, – rašo 15min.lt skaitytojas, kurio anonimiškumą redakciją saugo. 

Portalo informatorius dar pridūrė, kad trečiadienio popietę apie 15 val. įkalinimo įstaigos viduje įvyko kažkoks incidentas.

„Buvo atvykusi greitoji, kuri su švytyrėliais ir sirenomis įvažiavo į zonos teritoriją, o po poros minučių su signalais dideliu greičiu išvažiavo. Tačiau niekas jokios informacijos neteikia“, – pranešė marijampolietis.

„Lietuvos žinių“ nuotr./Marijampolės pataisos pareigūnai patys išjunginėja šviesas ten, kur jų nereikia, taip mokydami nuteistuosius taupyti.
Marijampolės pataisos namai

15min.lt žurnalistui apie vidurnaktį paskambinus Marijampolės pataisos namų informacijos telefonu, ragelį pakėlusį moteris, paprašyta patvirtinti arba paneigti žinias apie neramumus šioje įkalinimo įstaigoje, pareiškė: „Aš tik budėtoja ir neprivalau jums nieko sakyti.“

Į argumentą, kad visuomenė turi teisę žinoti apie valdiškose įstaigose vykstančius dalykus, o visuomenę informuojantys žurnalistai ne savo malonumui naktimis skambinėja į pataisos namus, darbuotoja irgi turėjo griežtą atsakymą: „Aš irgi ne savo malonumui dirbu, leiskit man ramiai dirbti savo darbą!“

Po šių žodžių ragelis buvo padėtas.

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato budėtojas 15min.lt sakė, kad jokios informacijos apie padėtį pataisos namuose pareigūnai neturi, nes anapus spygliuotų tvorų šeimininkauja ir tvarką nustato nuteistųjų prižiūrėtojai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min