Sekmadienis 2015.08.30
Pranešk naujieną
@Jurgita Lapienytė O kaip išnaikinti Masiulį iš Seimo? #15minlt t.co/kVhXu7D..
@Indrė Bungardaitė Vakaro naujadaras - separazitai. Autorinės teisės - @RaimundasCelenc #15minlt
@Kristina Aksamitaitė Pažangūs studentai šįmet liko it musę kandę. Skaitykite, kodėl #15minlt t.co/tcUo23i..
Daugiau orai.lt

Metalo laužo supirktuvėse rasti telefoninio ryšio kabeliai

Kabeliai
Kauno apskrities VPK nuotr. / Kabeliai
Šaltinis: 15min.lt
A A

Patikrinę Kaune ir Kauno apskrityje įsikūrusias metalo laužo supirktuves, pareigūnai rado apie 374 kilogramus telefoninio ryšio išdeginto kabelio gyslų. Šį metalą draudžiama supirkti.

Kauno apskrities VPK nuotr./Kabeliai
Kauno apskrities VPK nuotr./Kabeliai

Pastaruoju metu ženkliai padaugėjo telekomunikacijos tinklų kabelių vagysčių. Taip pat gauta duomenų, kad minėtus kabelius, pažeidžiant įstatymus, superka metalo laužo supirktuvės. Todėl siekiant nustatyti įsigyto spalvotojo metalo laužo teisėtumą, Kauno apskrities VPK Nusikaltimų tyrimų tarnybos Ekonominių nusikaltimų tyrimų pareigūnai, kartu su bendrovės „TEO.LT“ darbuotojais, atliko netikėtus patikrinimus Kauno mieste ir Kauno apskrityje įsikūrusiose spalvotojo metalo laužo supirkimo aikštelėse.

Kauno apskrities VPK nuotr./Svarstyklės
Kauno apskrities VPK nuotr./Svarstyklės

Patikrinimo metu, dvejose metalo laužo supirkimo aikštelėse, perkraunant supirktą ir sandėliuojamą vario metalo laužą rasta apie 374 kg (vienoje apie 16 kg., kitoje – apie 358 kg.) galimai telefoninio ryšio išdeginto kabelio gyslų, kurias draudžiama supirkti. Minėtus daiktus galima supirkti tik iš juridinių asmenų, kurių ūkinėje veikloje susidaro šie daiktai, ir jeigu jie pateikia dokumentus, įrodančius, kad daiktai priklauso jiems nuosavybės teise. 

Kauno apskrities VPK praneša, jog nustačius, kad rastas metalo laužas atitinka draudžiamo supirkti metalo laužo kriterijus, atsakingiems asmenims bus taikoma atsakomybė.

Netauriųjų metalų laužo ir atliekų, įtrauktų į draudžiamų supirkti netauriųjų metalų laužo ir atliekų sąrašą supirkimas ar netauriųjų metalų laužo ir atliekų supirkimo, apskaitos ir saugojimo tvarkos pažeidimas užtraukia baudą nuo 2 tūkst. iki 5 tūkst. litų su netauriųjų metalų laužo ir atliekų konfiskavimu ar be konfiskavimo.

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele paspaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą
x

Pranešti klaidą

x

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min.lt  

Mieli skaitytojai,
portalas 15min.lt augs ir vystysis, jeigu ir toliau gaus pajamas iš reklamos, kitų pajamų mes neturime. Kadangi jūs naudojatės reklamos blokavimo programa, reklamų nematote, išskyrus šią vieną. Prašome jūsų supratimo. Gero naršymo! 15min komanda.

Uždaryti