-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Muitinė sulaikė per 5 tūkst. prekių: klastotų lūpdažių, apatinių, avalynės

Lietuvos muitinės pareigūnai pirmąjį šių metų pusmetį sulaikė daugiau kaip 5 tūkst. prekių įtariant, kad jos pagamintos pažeidžiant intelektinės nuosavybės teises. Daugiausia sulaikyta suklastotų apatinių, viršutinių bei sportinių drabužių, avalynės, rankinių, vaistų, mobiliųjų telefonų ir jų aksesuarų. Tokios prekės dažniausiai atkeliauja iš Kinijos, Singapūro, Indijos, Jungtinių Arabų Emyratų, pastaruoju metu – ir iš Ukrainos. Didžioji dalis sulaikytų klastotų prekių privačių asmenų buvo užsakytos internetinėse parduotuvėse ir siunčiamos į Lietuvą smulkiomis pašto bei kurjerių tarnybų siuntomis.
Suklastotos prekės
Suklastotos prekės / Lietuvos muitinės nuotr.

Tai, kad vis labiau populiarėja prekyba klastotomis prekėmis internetu, rodo ir bendros muitinių operacijos, kodiniu pavadinimu ERMIS, rezultatai. Lietuvos muitinės pareigūnai kovo mėnesį dalyvavo bendroje muitinių operacijoje, kuomet visų Europos Sąjungos valstybių muitinės sustiprino paštu iš trečiųjų šalių į ES siunčiamų smulkių siuntų kontrolę. Bendrą muitinių operaciją organizavo Graikijos muitinės administracija ir Europos kovos su sukčiavimu tarnyba (OLAF). 

Lietuvos muitinės nuotr./Suklastotos prekės
Lietuvos muitinės nuotr./Suklastotos prekės

Operacijos metu buvo konfiskuota apie 70 tūkst. suklastotų prekių. Joje dalyvavusius Europos Sąjungos muitinių pareigūnus nustebino šiuo metu klastojamų prekių įvairovė. Daugiausia buvo sulaikyta kosmetikos ir parfumerijos priemonių, žaislų, elektroninių prietaisų (ausinių, GPS navigatorių, plaukų džiovintuvų, elektroninių dantų šepetėlių ir kt.), mobiliųjų telefonų ir jų aksesuarų, kompiuterių detalių bei atminties kortelių, automobilių saugos diržų, transporto priemonių detalių, prezervatyvų, vaistų, pažymėtų „Viagra“ ir „Cialis“ prekiniais ženklais, vaistų nuo nemigos bei antibiotikų, kitų plataus vartojimo klastotų prekių. Papildomas tyrimas pradėtas dėl klastotų lipdukų, pažymėtų licencijuotos programinės įrangos gamintojų prekių ženklais. Tokie klastoti produktai paprastai gaminami nesilaikant higienos ir saugos reikalavimų ir yra pavojingi vartotojų sveikatai. Ištyrus sulaikytus kosmetikos produktus, juose aptikta cheminių medžiagų, galinčių sukelti alergines reakcijas. Ištyrus vaistų sudėtį, vienuose buvo rastas per didelis kiekis veikliųjų medžiagų, kituose – veikliųjų medžiagų iš viso nebuvo.

Lietuvos muitinės nuotr./Suklastotos prekės
Lietuvos muitinės nuotr./Suklastotos prekės

Lietuvoje dažniausiai sulaikomos „Adidas“, „Chanel“, „Gucci“, „Nike“, „Nokia“, „Prada“, „Puma“, ,,Burberry“, ,,Louis Vuitton“ bei kitų ženklų klastotos prekės. Muitinės pareigūnų sulaikytos prekės pateikiamos ekspertizei. Prekių ženklų savininkų išvados beveik 96 proc. patvirtina, kad muitinės pareigūnų sulaikytos prekės iš tiesų būna suklastotos. Gavus prekių klastojimą patvirtinančią prekės ženklo savininko išvadą, sulaikytos prekės neišleidžiamos į laisvą apyvartą ir dažniausiai yra sunaikinamos.

Lietuvos muitinės nuotr./Suklastotos prekės
Lietuvos muitinės nuotr./Suklastotos prekės

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius