Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Muitinės kriminalistai Marijampolėje likvidavo „pilstuko“ gamybos „fabrikėlį“

Talpos su spiritu
Policijos nuotr. / Talpos su spiritu (archyvo nuotr.)
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Tęsdami dar kovo mėnesį pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl Marijampolėje rastų nelegalaus alkoholio „fabrikėlių“, ketvirtadienį Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnai Suvalkijos sostinėje aptiko dar vieną pogrindinę „pilstuko“ gamybos įmonę.

Kaip informuoja Muitinės kriminalinė tarnyba, tai jau trečias stambus nelegalaus alkoholio sandėlis - fabrikėlis, MKT pareigūnų šiemet likviduotas Marijampolėje. Praėjusią savaitę falsifikuoto alkoholio gamybos „cechą“ muitinės kriminalistai aptiko Tauragėje.

Turėdami informacijos, kad Marijampolėje, Kudirkos gatvėje esančiose negyvenamose patalpose (priklausančiose vienai tarptautiniais krovinių pervežimais užsiimančiai įmonei), gali būti sandėliuojamas nelegalus spiritas, MKT pareigūnai ketvirtadienio pavakarę patikrino minėtą pastatą.

Pareigūnų turėta informacija pasitvirtino. Spalio 14 d. pavakarę minėtam pastate muitinės kriminalistai užklupo vietos gyventoją Z. G., besidarbavusį prie spirito filtravimo įrangos. Įdomu, kad pastaroji (aktyvintos anglies filtrai) buvo pritvirtinta prie sienos tarytum šildymo elementai.

Įvykio vietoje pareigūnai aptiko apie 700 litrų nelegalaus alkoholio supilstyto į plastikines 30 ir 5 litrų talpas. Sprendžiant iš etikečių tai buvo lenkiškas langų ploviklis, iš kurio pastaraisiais metais Lietuvoje dažniausiai ir gaminamas vadinamasis „pilstukas“.

Didesnę dalį šio atvežtinio lenkiško langų ploviklio jau buvo spėta perdirbti: tik 18 talpų buvęs skystis tebebuvo alyvinės spalvos, likusioji dalis jau buvo perfiltruota ir nuskaidrinta.

Dalį „produkcijos“ šio nelegalaus „fabrikėlio“ darbuotojas jau buvo spėjęs sukrauti į savo automobilio Mazda bagažinę.

Sulaikyto alkoholio vertė, preliminariais duomenimis – 38 tūkst. Lt. Iš tokio kiekio nelegalaus spirito buvo galima pagaminti apie 3 tūkst. 500 puslitrių vadinamojo „pilstuko“ (juodojoje rinkoje jis kainuoja maždaug po 8-10 Lt už butelį).

Z.G. buvo sulaikytas dviem paroms, MKT Kauno skyriuje tęsiamas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 199-2 str. 1 d. (Neteisėtas disponavimas akcizais apmokestinamomis prekėmis).

Ketvirtadieninis patikrinimas buvo surengtas tęsiant ikiteisminį tyrimą dėl Marijampolėje dar 2010 m. kovo mėnesį pareigūnų aptiktų dviejų nelegalaus alkoholio slėptuvių-gamybos įmonių. Viena jų buvo įrengta miesto apylinkėse esančiame Skaisčiūnų kaime, kitą muitinės kriminalistai rado mieste veikiančio autoserviso patalpose. Tąkart buvo sulaikyti trys vietos gyventojai, paimtos beveik 8 tonos, beveik 400 tūkst. Lt vertės nelegalaus spirito.

Kad nelegalaus alkoholio vertelgos kuria vis naujus „gėrimų receptus“, nesibodėdami naudoti ir sveikatai kenksmingų priemaišų, matyti iš spalio pradžioje muitininkų Tauragėje aptikto falsifikuoto alkoholio gamybos fabrikėlio „produkcijos“. Minėtame pogrindiniame „fabrikėlyje“ iš atvežtinio nelegalaus spirito buvo falsifikuojami rusiški alkoholiniai gėrimai – brendžiai „Staryj Dub“, „Bastion“.

Įdomu, kad be kitos alkoholio gamybos įrangos (filtravimo įrangos, daugybės butelių kamštelių, rusiškų alkoholinių gėrimų etikečių ir banderolių) pareigūnai įvykio vietoje aptiko ir daugybę aromatinių vonios aliejaus pakuočių. Panašu, kad gėrimus jų gamintojai dar „pagardindavo“ aromatiniais vonios aliejais.

Iš viso šiemet Lietuvos muitinės pareigūnai jau sulaikė apie 20 tonų nelegalaus spirito. Jo vertė, preliminariais duomenimis – maždaug 900 tūkst. Lt.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min