Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nelaimė Kaune: šilumvežio prispausto mašinisto gyvybė kabo ant plauko, artimieji prašo pagalbos

Geležinkelio atšaka R. Kalantos gatvėje Kaune
Teodoro Biliūno / 15min nuotr. / Geležinkelio atšaka R.Kalantos gatvėje Kaune, kur įvyko nelaimė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Antradienio rytą Kauno R.Kalantos g. įvyko nelaimė: ant bėgių stovėjusio šilumvežio buvo prispaustas trisdešimtmetis jo mašinistas Audrius S. Įvykio aplinkybės – itin miglotos. Kas iš tikro nutiko, aiškinasi įvairios institucijos. Tarp jų ir ikiteisminį tyrimą pradėjusi policija. Tuo tarpu jauno mašinisto gyvybė kabo ant plauko. Artimieji prašo paaukoti kraujo.

„Prašau pagalbos visų kauniečių. Draugas buvo prispaustas šilumvežio ir dabar yra komoje. Jam labai reikia kraujo. Grupė visiškai nesvarbi, reikalingi komponentai. Klinikų kraujo centre kraujo laukia Audrius S. Tėveliai labai prašo padėti. Kam nesunku – pasidalinkite šiuo prašymu. Tikiu, kad yra gerų ir supratingų žmonių“, – toks nukentėjusiojo Audriaus S. draugo Rinaldo pagalbos šauksmas trečiadienį pasiekė 15min redakciją.

Teodoro Biliūno / 15min nuotr./Geležinkelio atšaka R. Kalantos gatvėje Kaune
Teodoro Biliūno / 15min nuotr./Geležinkelio atšaka R. Kalantos gatvėje Kaune

Kaip informavo Kauno apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, antradienį 10.13 val. buvo gautas pranešimas, kad R.Kalantos g. 83, įmonės „Mechel Nemunas“ teritorijoje, šilumvežis užvirto ir prispaudė žmogų. Iki atvykstant ugniagesiams, nukentėjusysis A.S. buvo ištrauktas. Jis gulėjo paguldytas šilumvežyje. Ugniagesiai jauną vyrą įkėlė į greitosios medicinos pagalbos automobilį.

Pranešimo apie tai, kad R.Kalantos g. šilumvežis prispaudė vyrą, kuris pristatytas į gydymo įstaigą, sulaukė ir Kauno apskrities policija. Kaip informavo Kauno apskrities VPK spaudos atstovė Odeta Vaitkevičienė, buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl darbų saugos ir sveikatos apsaugos darbe reikalavimų pažeidimo.

Šilumvežis prispaudė prie šilumvežio

Kas iš tiesų nutiko tą lemtingą akimirką, kol kas dar niekas negali atsakyti. 15min susisiekė su įmonės „Mechel Nemunas“, kurios teritorijoje, ugniagesių gelbėtojų teigimu, ir įvyko nelaimė, atstovais, tačiau šie patikino su nelaimingu įvykiu niekaip nesusiję. Tiesa, vienas darbuotojas atskleidė girdėtus pasakojimus, kas nutiko „už tvoros, Petrašiūnų geležinkelio atkarpoje“.

Pasak jo, AB „Lietuvos geležinkelių“ šilumvežis stovėjo prieš UAB „Kauno kelių“ šilumvežį. Vienam jų pajudėjus, prie kito buvo prispaustas mašinistas. „Mechel Nemunas“ teritorijoje įrengtos vaizdo stebėjimo kameros apima nelaimės vietą, tačiau įžiūrėti, kas nutiko, sunku – matomumą užstoja krūmai.

UAB „Kauno keliai“ 15min patvirtino, kad nelaimė nutiko jų veiklos teritorijoje. Minėtas šilumvežis nuosavybės teise priklauso jiems, bet yra išnuomotas UAB „R.Baltic“. Būtent šios įmonės darbuotojas ir nukentėjo.

Nelaimės aplinkybės – mįslingos

Nukentėjęs mašinistas – itin profesionalus darbuotojas, darbo įgūdžius perėmęs iš savo tėčio. Nors „R.Baltic“ jis įsidarbino tik neseniai, šios profesijos subtilybes kitur krimto daugiau nei dešimtmetį.

Trečiadienį pakalbintas „R.Baltic“ generalinis direktorius Vidmantas Byla tikino, per parą taip ir nesuvokęs, kaip visa ši nelaimė galėjo įvykti: „Tikimės, kad Audrius pasitaisys ir paaiškins, kas nutiko. Šiuo metu įvykio aplinkybės mums – mįslė. Vienos versijos nėra. Tik spėlionės, prielaidos.

Žinome tik tiek, kad Audrius buvo ant bėgių, o jo šilumvežis dėl neaiškių priežasčių pajudėjo iš vietos. Kodėl jis nepasitraukė? Gal bandė sustabdyti ir papulti į kabiną? Ar tai buvo darbuotojo, ar mechanizmo klaida?“.

Pasak jo, nukentėjęs mašinistas – itin profesionalus, geras darbuotojas, darbo įgūdžius perėmęs iš savo tėčio. Nors „R.Baltic“ jis įsidarbino tik prieš mėnesį ar net mažiau, šios profesijos subtilybes kitur krimto daugiau nei dešimtmetį.

Teodoro Biliūno / 15min nuotr./Geležinkelio atšaka R. Kalantos gatvėje Kaune
Teodoro Biliūno / 15min nuotr./Geležinkelio atšaka R. Kalantos gatvėje Kaune

„Šilumvežio paslaugą pirkau iš jo buvusio darbdavio. Tad su ta pačia technika jis dirbo jau ilgai. Jokių nelaimingų įvykių jo praktikoje nėra buvę. Audrių pažįstu ketvertą metų. Tikras profesionalas, tad netikiu, kad jis galėjo padaryti klaidą. Jis nekaltas.

Pajudėjo būtent jo vairuotas šilumvežis. Kaip? Kodėl? Ką Audrius veikė ant bėgių – neaišku. Jei išlipi iš šilumvežio, turi atlikti procesinius veiksmus. Jis žinojo, ką daro. Įvykį tiria inspekcija, „Lietuvos geležinkeliai“, policija – kažkas paaiškės“, – teigė V.Byla.

Bendradarbiai aukojo kraują

Audriaus darbas – užsikabinti „Lietuvos geležinkelių“ atvežtus krovininius vagonus ir nutempti juos šilumvežiu iki krovos aikštelės.

Nelaimės akimirką šalia nukentėjusiojo buvo trys asmenys: „Lietuvos geležinkelių“ šilumvežio, į kurį atsitrenkė „R.Baltic“ šilumvežis, mašinistas, eismo reguliavimo specialistas ir derintojas. Jie, pasak V.Bylos, iškėlė nukentėjusįjį iš prispaudimo vietos ir paguldė ant tvirto pagrindo. Pagalbą iškvietė „Lietuvos geležinkelių“ operatoriai.

„Policija ir gaisrininkai atvyko per penkias minutes, tačiau greitosios laukėme beveik pusvalandį. Vis per tą gausybę klausimų. Manau, kiekviena minutė šiuo atveju buvo lemtinga. Pats greičiau už medikus atvykau į įvykio vietą.

Audriaus pilvo srityje žiojėjo didelė plėštinė žaizda. Jis prarado daug kraujo. Šiuo metu darbuotojo būklė sunki. Jaunystė padeda kovoti su mirtimi. Tačiau, kaip teigė daktarai, viskas juda stabilumo link“, – patikino „R.Baltic“ generalinis direktorius.

Teodoro Biliūno / 15min nuotr./Geležinkelio atšaka R. Kalantos gatvėje Kaune
Teodoro Biliūno / 15min nuotr./Geležinkelio atšaka R. Kalantos gatvėje Kaune

Jis iš karto nuvyko į ligoninę, kalbėjosi su darbuotoją operavusiais gydytojais. Trečiadienį V.Byla kartu su kitais įmonės atstovais bei „Lietuvos geležinkelių“ darbuotojais vyko duoti kraujo, kuris itin reikalingas sužeistajam.

„Daktarai sakė, kad tik tokiu būdu galime pagelbėti. Kraujo grupė šiuo atveju nėra svarbi“, – teigė V.Byla.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min