Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žagintojas ir žudikas iš Biržų įkalintas iki gyvos galvos

Justinui Juzėnui skirtas laisvės atėmimas iki gyvos galvos.
Policijos nuotr. / Justinas Juzėnas, teismo požiūriu, nusipelnė kalėjimo iki gyvenimo pabaigos.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Nepilnametę su bendrais išniekinusiam žudikui paskirta prokurorės reikalauta pati griežčiausia bausmė.

Nepilnametės gyvybę su bendrininkų grupe atėmusiam ir ją išniekinusiam 22 metų biržiečiui Justinui Juzėnui paskirta valstybės kaltintojos Nidos Grunskienės pasiūlyta įstatymų numatyta griežčiausia – laisvės atėmimo bausmė iki gyvos galvos – tokį nuosprendį ketvirtadienį paskelbė Panevėžio apygardos teismas.

Panevėžio apygardos prokurorų prašymu, bausmė iki gyvos galvos krašto teisinėje praktikoje paskirta tryliktą kartą.

Valstybinį kaltinimą nagrinėjant teisme šią didelį visuomenės ir žiniasklaidos susidomėjimą sukėlusią nusikaltimų žmogaus gyvybei, laisvei, teisingumui, seksualinio apsisprendimo laisvei ir neliečiamumui baudžiamąją bylą palaikė Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus vyriausiojo prokuroro pavaduotoja N.Grunskienė, kuri ir atliko šį sudėtingą ikiteisminį tyrimą dėl užpernai rudenį Biržuose nužudytos septyniolikmetės mergaitės, atvykusios čia mokytis iš Kupiškio.

Užpernai, 2008 metų rugsėjo 13 –ąją, dvi valandos po vidurnakčio jauni biržiečiai automobiliu „VW Golf“ ėmė persekioti Biržų miesto gatve ėjusią merginą. Pagrobę nepilnametę, nuvežė ją į vieno bendrų namą ir kelias valandas laikė uždarę. Smurtu ir prievarta palaužta nepilnametė čia buvo seksualiai prievartaujama. Paryčiui smurtautojai, bijodami, kad jų nusikalstami veiksmai gali paaiškėti, nutarė su ja susidoroti – nugabeno savo auką į nuošalią vietą Šilų miške ir žiauriai užmušė.Kitiems šio žiauraus nusikaltimo bendrininkams, kaltintiems seksualiniu prievartavimu, neteisėtu laisvės atėmimu ir nusikaltimo slėpimu, paskirtos tokios laisvės atėmimo bausmės: 22 metų Skirmantui Balčiūnui – pustrečių metų, 20 metų Armandui Valeckui – aštuonerių, o neteistam 24 metų Mariui Galvanauskui – šešerių.

Kitiems šio žiauraus nusikaltimo bendrininkams, kaltintiems seksualiniu prievartavimu, neteisėtu laisvės atėmimu ir nusikaltimo slėpimu, paskirtos tokios laisvės atėmimo bausmės: 22 metų Skirmantui Balčiūnui – pustrečių metų, 20 metų Armandui Valeckui – aštuonerių, o neteistam 24 metų Mariui Galvanauskui – šešerių.

Ne tik tuos brutalius nusikaltimus, prieš dvejus metus įvykdytus nuo alkoholio apsvaigusios jaunų biržiečių, bet ir kitas kvalifikacine prasme sudėtingas baudžiamąsias bylas tyrusi Panevėžio apygardos prokuratūros ONKT skyriaus vyriausiojo prokuroro pavaduotoja N.Grunskienė sako, kad tokie žiaurūs nusikaltimai sulaukia išskirtinio visuomenės ir žiniasklaidos atgarsio, tačiau tokiais atvejais prokurorai ir tyrėjai norėtų sulaukti ne tik susidomėjimo, bet ir geranoriškos vietos gyventojų pagalbos, periferijos bendruomenių supratimo, kokį pavojų visuomenei ir kiekvienam žmogui kelia žiaurius nusikaltimus padarę ir nuo pareigūnų besislapstantys asmenys.

Sudėtingoje byloje prireikė papildomų trijų ikiteisminių tyrimų dėl melagingų parodymų, kuriais pareigūnų apklausiami asmenys klaidino šio nužudymo sunkinančiomis aplinkybėmis tyrėjus.

Įstatymas tiems, kas, norėdami paslėpti anksčiau padarytus nusikaltimus, itin žiauriai nužudė kitą žmogų, numato laisvės atėmimo bausmę nuo 8 iki 20 metų, arba iki gyvos galvos, primenama Panevėžio apygardos prokuratūros atstovės ryšiams su visuomene Vidos Bielskytės išplatintame pranešime.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min