Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Net ir pradėjus krapnoti lietui ugniagesiai važiavo gesinti degančios žolės

Dega sausa žolė
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Dega sausa žolė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informuoja, kad praėjusią parą šalies ugniagesiai užgesino 37 gaisrus ir atliko 15 kitų gelbėjimo darbų. Žmonių aukų gaisruose buvo išvengta.

Antradienį ryte Vilniuje, Rodūnios sodų 12-ojoje gatvėje užsiliepsnojo sodo namelis. Ugniagesiams atvykus į gaisro vietą, mūrinis pastatas, sublokuotas su sandėliuku, degė atvira liepsna. Per gaisrą sudegė pastato stogas, išdegė prieškambaris, virtuvė ir pirtis, nuo karščio apsilydė šalia stovinčio namo plastikinė apdaila. Gaisro priežastys aiškinamos.

Klaipėdoje, Minijos gatvėje, šalia UAB ,,Termontažas” dviejų aukštų pastato po laiptais buvo padegtos ten sukrautos malkos. Per gaisrą apdegė malkos, aprūko pastato laiptai. Įvykio aplinkybės nustatinėjamos.

Vakare iš Prienų policijos komisariato budėtojo buvo gautas pranešimas, kad Prienuose, Kauno gatvėje, UAB ,,Eteris” priklausančiame pastate suveikė priešgaisrinė signalizacija. Nuvykus nurodytu adresu buvo pastebėti iš rūsio sklindantys dūmai, o rūsys ir pirmas pastato aukštas buvo uždūminti. Užsidėję kvėpavimo apsaugos aparatus ugniagesiai pateko į rūsį ir užgesino ten degančias padangas ir senas bylas. Įvykis tiriamas.

Gelbėtojams antradienį teko kelis kartus rinkti ant vandens išsiliejusius teršalus. Pavakary Panevėžio rajono Šeškų kaime sodo bendrijoje ,,Merkurijus” naftos produktai išsiliejo į ten esantį tvenkinį. Ugniagesiai surinko teršalus maždaug 30 kv. metrų plote.

O vakare Vilniuje, Pramonės gatvėje, buvo pastebėtos naftos produktų dėmės Vilnios upėje. Atlikus žvalgybą buvo nustatyta, kad teršalai teka iš buvusios ,,Žalgirio” gamyklos teritorijos. UAB ,,Grinda” darbuotojai sorbuojančių bonų užtvara užtvėrė teršalų ištekėjimą iš gamyklos, o gelbėtojai tokia užtvara ištiesė Vilnios upėje. Įvykis buvo lokalizuotas.

Senka vanduo užtvindytuose pamario plotuose. Pagėgių savivaldybėje vanduo dar buvo užliejęs apie 10 tūkst.ha žemės, o Šilutės rajone – apie 23 tūkst. ha laukų ir pievų. Vandens lygis virš apsemto kelio Šilutė–Rusnė ruožo kasdien krenta po 2-3 cm ir dabar jis siekia apie pusmetrį. Tačiau gelbėtojai dar vyksta pagal gyventojų skambučius pumpuoti vandenį iš apsemtų rūsių ir šulinių.

Nuolat krapnojantis lietus neleidžia smarkiau pasireikšti ir sausos žolės degintojams, tačiau antradienį ugniagesiai vis dėlto gesino 19 žolės gaisrų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min