-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
Prenumeruoti

Neteisėtai telefonus laikę užsieniečiai pasipriešino pasieniečiams (nuotraukos)

Prevencinio pasieniečių vykdyto patikrinimo metu ketvirtadienį Užsieniečių registracijos centre apgyvendinti nelegalūs imigrantai pasipriešino pareigūnams. Juos tramdant pasieniečiams teko panaudoti fizinę jėgą.
Pasieniečiai aptiko neteisėtų daiktų
Pasieniečiai aptiko neteisėtų daiktų / VSAT nuotr.

Kaip informuoja Valstybės sienos apsaugos tarnyba, pas nelegalus aptikta neteisėtai laikomų mobiliojo ryšio priemonių ir kitų draudžiamų daiktų.

Ketvirtadienį ryte į URC Pabradėje atvyko Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Ignalinos rinktinės Specialiosios paskirties būrio pareigūnų grupė, tarp jų ir kinologas su šunimi. Kartu su URC Apsaugos, Tyrimo skyrių ir Operatyvinės veiklos poskyrio pasieniečiais jie ėmėsi tikrinti sulaikytų užsieniečių vyrų ir moterų bendrabučius ir lauko teritoriją.

Tokios prevencinės priemonės, siekiant nustatyti, ar sulaikytų užsieniečių bendrabutyje apgyvendinti asmenys neturi draudžiamų daiktų, vykdomos nuolat.

Patikrinimo metu pasieniečiai aptiko 11 neteisėtai laikomų mobilaus ryšio telefonų, 13 jiems skirtų kroviklių, kitos mobilaus ryšio įrangos - baterijų, komunikacinių laidų, laisvų rankų įrangos.

Maža to, nelegalai paslėpę turėjo ir kitų draudžiamų laikyti daktų - metalinį strypą, švirkštą, elektros instaliacinių ir vandens šildymo įrenginių.

URC pareigūnų teigimu, patikrinimas buvo atliktas užsieniečiams labai netikėtai. Jis pradėtas, kai nelegalai dar miegojo. Be to, užsieniečių gyvenamuosius kambarius likus 5 minutėms iki Ignalinos rinktinės specialiojo būrio atvykimo jau kontroliavo URC pareigūnai, todėl nelegalai nespėjo paslėpti draudžiamų daiktų.

Kai kurie nepatenkinti užsieniečiai ne tik nenorėjo atiduoti draudžiamų daiktų, bet net ir pasipriešino teisėtiems VSAT pareigūnų reikalavimams. Todėl pasieniečiams teko jėga tramdyti nepatenkintus Albanijos, Angolos, Kongo, Gruzijos, Irako, Nigerio ir Rusijos piliečius. Tik tuomet šie aprimo. Po incidento URC medikai suteikė pirmąją pagalbą konfliktavusiems ir nesmarkiai nukentėjusiems užsieniečiams.

Po vieno mobilaus ryšio telefono aparato dangteliu buvo rasta 20 Lt kupiūra. Šeimininkas iš karto neatsirado, tik vėliau nustatyta, kad taip pinigus saugojo 30-metis Irako pilietis.

Neteisėtai užsieniečių laikytos priemonės atimtos. URC administracija spręs klausimą dėl administracinio poveikio priemonių taikymo nusižengusiems centro gyventojams.

VSAT Ignalinos rinktinės specialiajam būriui išvykus iš URC, tvarka čia užtikrinama įprastu režimu.

Centre dirbantys pasieniečiai teigia, kad savo nepasitenkinimą VSAT pareigūnų veiksmais nelegalai reiškia kiekvieno tokio patikrinimo metu, net jei ir nebūna aptinkama draudžiamų daiktų.

VSAT Užsieniečių registracijos centre yra apgyvendinami dviejų kategorijų užsieniečiai: Migracijos departamento sprendimu - prieglobsčio prašytojai ir teismo sprendimu ar nutartimi - sulaikyti užsieniečiai.

Prieglobsčio prašytojams leidžiama naudotis mobiliojo ryšio telefonais ir jie laisvai juos gali įsinešti į URC teritoriją. Tačiau sulaikytiems užsieniečiams mobilaus ryšio telefonais naudotis yra draudžiama.

Nors prieglobsčio prašytojų gyvenamoji teritorija yra atskirta nuo sulaikytų užsieniečių gyvenamosios teritorijos, jas skiriančios tvoros negali visiškai užtikrinti, kad nebūtų perduodami draudžiami daiktai.

URC dirbančių pasieniečių teigimu, įnešdami į centro teritoriją mobilaus ryšio telefonus ir vėliau juos perduodami sulaikytiems užsieniečiams prieglobsčio prašytojai bando neteisėtai užsidirbti.

Užsieniečiams yra suteikta teisė naudotis URC gyvenamojoje teritorijoje įrengtu mokamu telefonu. Tačiau problema ta, kad visi anksčiau veikę taksofonai iš URC teritorijos buvo pašalinti, motyvuojant jų nepelningumu.

URC raštu kreipėsi į AB TEO LT, kad ši universali paslauga būtų teikiama centro teritorijoje, bet atsakymo nesulaukė. Mokamo telefoninio ryšio, t. y. taksofonų, įrengimas URC išsprestų šią problemą.

URC yra vienintelė įstaiga Lietuvoje, skirta apgyvendinti prieglobsčio prašytojus jų prašymo dėl prieglobsčio nagrinėjimo metu bei laikyti sulaikytus nelegalius imigrantus ilgiau nei 48 val., siekiant išsiųsti juos iš Lietuvos.

Šiuo metu URC apgyvendinti 93 asmenys iš 25 valstybių. Iš jų 58 yra prieglobsčio prašytojai, 35 - nelegalūs imigrantai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius