Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Panevėžio rajone šuo prie būdos atkasė 50 kilogramų sveriančią aviacinę bombą

Įvykio vietoje
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Įvykio vietoje
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Trečiadienio pavakarę į Panevėžio rajone esantį Pažambės kaimą skubėjo specialiosios tarnybos. Pranešta, jog vienoje sodyboje laikomas šuo prie būdos atkasė 60 centimetrų ilgio sprogmenį. Į įvykio vietą buvo išsiųsti ir išminuotojai.

Iš po žemių išlindusį sprogmenį sodybos savininkas pastebėjo visai atsitiktinai. Vyras pamatė, kad kieme laikomas keturkojis greta būdos kažką įnirtingai kasa. Priėjęs arčiau panevėžietis pastebėjo, kad šuo, vardu Aras, baigia atkasti daiktą, panašų į sprogmenį.

„Tai ne pirmas sprogmuo. Kai prieš aštuoniolika metų nusipirkome šią sodybą, prie upės buvau radęs dar didesnę bombą, žmonių kaukolių. Dabar nustebau, kai pamačiau, kad šuo iškapstė sprogmenį tiesiog viduryje kiemo. Aras kaip tikras Aro pareigūnas norėjo ją išminuoti. Šiaip šioje vietoje senais laikais buvo karinis aerodromas, tad nenuostabu, kad čia yra tokių radinių. Įdomu, kas bus, kai šalia esantys laukai bus pradėti arti“, – įspūdžiais dalijosi sodybos šeimininkas.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Įvykio vietoje
Tomo Markelevičiaus nuotr./Įvykio vietoje

Vyras susirūpino savo sodybos saugumu, todėl sprogmens pats judinti nedrįso ir apie tai pranešė policijai. Atvykę pareigūnai liepė gyventojams atsitraukti nuo radinio. Netrukus pasirodė ir kitos specialiosios tarnybos – medikai ir ugniagesiai gelbėtojai.

Ilgiausiai teko laukti išminuotojų, kurie į Panevėžio rajoną važiavo iš Jonavos. Atvykę Kauno Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojai buvo nustebinti sprogmens dydžio, tačiau netrukus paaiškėjo, kad sprogmuo nepavojingas.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Įvykio vietoje
Tomo Markelevičiaus nuotr./Įvykio vietoje

Nustatyta, kad šuo kieme atkasė penkiasdešimt kilogramų sveriančią aviacinę, rusų gamybos bombą. Sprogmuo buvo tuščias. Nepavojingą sprogmenį išminuotojai išsivežė su savimi.

VIDEO: Panevėžio rajone šuo atkasė aviacinę bombą
Panevėžio rajone šuo atkasė aviacinę bombą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min