Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Parama čigoniškai: šiaulietei – kruopos ir makaronai, aferistei – viso gyvenimo santaupos

„Ištvirkėlių spagečiai“
Mairūno nuotr. / Asociatyvinė iliustracija
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Gyventojai, artėjant euro įvedimui, raginami saugumo sumetimais santaupas laikyti bankuose, tačiau ne visi, ypač senoliai, paiso šios rekomendacijos ir, kaip rodo kasdienybė, jas praranda, tūkstančiais litų paremdami sukčius. Garbaus amžiaus šiaulietė prarado bemaž 14 000 litų.

Šiauliuose gyvenanti 84 metų moteris, patikėjusi socialine darbuotoja prisistačiusia romų tautybės moterimi,  lapkričio 20 d. prarado 13 900 litų. Senolę aplankius nepažįstamoji, traukdama iš krepšio  makaronų ir  kruopų paketus, aiškino, jog moters šeimai priklauso socialinė parama. Ir ne tik maisto produktais, bet ir pinigais.

Tariama socialinė darbuotoja pabėdojo, kad teturinti 500 litų banknotą, o moteriai priklauso tik 200 litų parama, tad paprašė jos stambią kupiūrą  pakeisti. Ir dar rekomendavo jai atiduoti pačias seniausias kupiūras, kad ateityje nebūtų problemų, keičiant litus į eurus.

Senolė, iš slaptavietės atsinešusi savo gyvenimo santaupas, pradėjo ieškoti tų seniausių kupiūrų ir iš „socialinės darbuotojos“  išgirdo dar vieną „gerą naujieną“, kad jai, ko gero, dar priklauso ir pašalpa už vandenį. Tuoj pat nepažįstamoji iškvietė kitą darbuotoją, kuri patikrintų vandens skaitiklį. Kol „atsakinga darbuotoja“, senolės lydima, rūsyje tikrino skaitiklį, kambaryje buvusi apsimetėlė pasičiupo šeimos santaupas.

Išėjus nepažįstamosioms, senolė susizgribo, kad jai 200 litų taip niekas ir nedavė. Apmaudo apimta, ji norėjo į slaptavietę padėti savo santaupas, tačiau ir  jų nebebuvo, pasakojama Šiaulių apskrities policijos atstovų pranešime.

Tik kruopų ir miltų paketai bylojo, kad ši istorija nėra sapnas ar vizija.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min