Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasieniečiai nustebę: rastą sprogmenį kažkas nepabūgo atremti į gelžbetonio sienelę

Aptiktas sviedinys
VSAT nuotr. / Aptiktas sviedinys
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Netoli Baltarusijos sienos aptiktas pavojingas, tačiau neseniai kažkieno liestas radinys.

Netoli sienos su Baltarusija Adutiškio užkardos pareigūnai aptiko karo laikų artilerijos sviedinį. Pavojingą sprogmenį kažkas neseniai buvo lietęs ir netgi atrėmęs į čia esančią gelžbetoninę sienelę.

Antradienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Ignalinos rinktinės Adutiškio užkardos pasieniečiai tikrino sienos su Baltarusija prieigas netoli Subatiškės kaimo Švenčionių rajone.

Maždaug už kilometro nuo sienos čia yra išlikę I pasaulinio karo laikų gynybiniai įtvirtinimai. Čia pasieniečiai pastebėjo į įtvirtinimų gelžbetoninę sienelę atremtą artilerijos sviedinį. Buvo akivaizdu, kad kažkas jį atrėmė tyčia.

Adutiškio užkardos pareigūnams sprogmuo pasirodė pavojingas, todėl jie iškart organizavo šios vietinio ūkininko žemėse esančios teritorijos apsaugą ir iškvietė išminuotojus.

Atvykę Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono pareigūnai nustatė, kad tai yra II pasaulinio karo laikų 75 mm artilerijos sviedinys, keliantis pavojų aplinkiniams. Todėl nuspręsta artilerijos sviedinį sunaikinti vietoje – netrukus tai ir buvo padaryta.

Adutiškio pasieniečiai po šio įvykio kreipėsi į aplinkinėse vietovėse žemės ūkio darbus organizuojančius asmenis, kad visi darbininkai būtų įspėti apie panašių sprogmenų keliamą pavojų.

Užkardos pareigūnai apie tai, kaip elgtis aptikus tokius radinius, dar sykį įspės ir pasienio ruožo gyventojus, pažymima VSAT Viešųjų ryšių skyriaus viršininko Giedriaus Mišučio parengtame ir trečiadienį išplatintame pranešime.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min