Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Patarimai, kaip apsaugoti dviratį nuo vagišių

dviraciai
BFL nuotr. / Dviračiai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šią vasarą padaugėjo dviračių vagysčių. Palangoje nuo metų pradžios pavogti 37 dviračiai, pernai tuo pačiu laikotarpiu – 21, 2009 m. – 22. Pareigūnai dalijasi patarimais, kaip apsaugoti dviratį nuo ilgapirščių.

Dėl dviračių vagysčių šiais metais pradėta 20 ikiteisminių tyrimų, 2010 m. – 14, 2009 m. – 22.  Išaiškinta nusikalstamų veikų dėl dviračių vagysčių šiais metais – 2, 2010 m. tuo pačiu laikotarpiu – 4, 2009 m. – 11.

2011 m. nuo sausio iki liepos 13 d. nustatytas ir nuteistas vienas asmuo dėl dviejų dviračių vagystės, 2010 m. ištirtos pavienės dviračių vagysčių veikos, 2009 m. buvo sulaikyta ir nuteista grupė asmenų, kurie pagrobė 6 dviračius.

Todėl Klaipėdos aps. VPK Palangos miesto policijos komisariato Prevencijos poskyrio pareigūnai susitinka su miesto gyventojais, dviračių nuoma besiverčiančiais verslininkais, poilsio namų, poilsiaviečių savininkais ir  administratoriais, kurie raginami imtis visų asmeninio turto apsaugos priemonių. Jiems dalinamos atmintinės – patarimai apie turto apsaugą.

Teikiantys apgyvendinimo paslaugas asmenys svečių atsivežtus dviračius naktimis turėtų saugoti tam skirtoje uždaroje patalpoje su tvirtomis durimis ir patikimu užraktu. Patalpoje turėtų būti įrengta apsaugos signalizacija, patekimas į patalpą – stebimas vaizdo kameromis. Tamsiu paros metu dviračius laikyti, kad ir prirakintus, lauke visada yra nesaugu.

Dienos metu prie poilsio namų, kavinių, barų laikinam dviračių pastatymui stovai turėtų būti įrengti netoli įėjimo į pastatą, kur didesnis žmonių judėjimas, tai pat kad tų įmonių darbuotojai galėtų matyti paliktus dviračius ir kad vagims sunkiau sektųsi nepastebėtiems ir nesukėlus įtarimo panaudoti įrankius: nukirpti dviratį saugančią grandinę.

Asmenys, dviratį paliekantys prie parduotuvių ar kitose vietose, turi tinkamai jį prirakinti, pavyzdžiui, rakinti keliomis specialiomis tvirto metalo kilpomis, tokiu būdu sudarydami papildomas kliūtis ilgapirščiams, ir stengtis užtrukti kuo trumpiau, kad vagys negalėtų spėti įvykdyti nusikaltimo.

Pareigūnai pateikia dar kelis patarimus, kaip apsaugoti dviratį: specialiu žymekliu pažymėti arba išgraviruoti dviračio rėmą – policija daiktus žymi nemokamai, pakanka pateikti įrodymą, kad esate jo savininkas. Paliekant dviratį, jį prirakinti specialia tvirto metalo ar armuota kilpa (ar U-spynomis/U- Lock – U raidės formos metaliniu strypu) ir patikima spyna prie tvirto ir nejudančio objekto; rakinant tvirtinti ne už rato, o už rėmo, antraip jums liks tik spyna su ratu; naudoti vienu metu iškart kelis, bet skirtingo tipo užraktus; palikti dviratį ne užkampyje, bet žmonių matomoje vietoje; planuoti keliones ir dviračiu nevykti ten, kur nebus galimybės saugiai palikti (prirakinti); nepalikti dviračio kaskart toje pačioje vietoje; turėti savo dviračio nuotrauką, kurioje būtų matyti ypatingos žymės; jei dviratis paliekamas pagalbinėse patalpose, sandėliuke ir pan. – pasirūpinti durų sutvirtinimu ir patikimomis spynomis; jei dviratį pavogė, nedelsdami praneškite policijos pareigūnams; nepirkite naudoto dviračio iš privataus asmens, jei negalite matyti įsigijimo dokumentų ir įsitikinti, kad dviratis nėra vogtas.

Svarbu dviratį palikti pastatytą taip, kad prie jo būtų neparanku prieiti, būtų nesaugu ir nepatogu „darbuotis" piktavaliui. 

Komentarai
Temos Vagystė
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min