Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pensininkas paaugles Vilniuje viliojo pinigais, alkoholiu ir saldumynais

Antrankiai
Policijos nuotr. / Antrankiai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniaus apygardos prokuratūros Pirmojo skyriaus prokurorai teismui perdavė baudžiamąją bylą dėl seksualinio prievartavimo, lytinės aistros tenkinimo pažeidžiant nepilnamečio asmens seksualinio apsisprendimo laisvę ir neliečiamumą, mažamečio asmens tvirkinimo bei vaiko įtraukimo girtauti.

Kaip informuoja Vilniaus apygardos prokuratūra, šiais nusikaltimais prokurorai kaltina 67 metų vilnietį. Atliekant ikiteisminį tyrimą nustatyta, kad nuo 2005-ųjų gruodžio iki 2009-ųjų vasario šio pensininko bute po keliolika kartų lankėsi penkios moksleivės, kurių jauniausiajai tuomet nebuvo ir trylikos metų.

Iš pradžių mergaitės būdavo kviečiamos tvarkyti jo buto – plauti, valyti, skalbti, ruošti valgį. Už tai vyras joms sumokėdavo dešimt ar dvidešimt litų. Tačiau tai tebuvo tik pretekstas – solidaus amžiaus vilniečiui mergaičių reikėjo ne tam.

Taip buitiškai užmezgęs kontaktą vyras ėmė pageidauti visai kitokių paslaugų. Nusirengti nuogoms ir šokti, atsisėsti priešais jį praskėstomis kojomis, leistis fotografuojamoms...

Mokinukės sutiko ne iš karto – jas įkalbėjo pasiūlęs pinigų. Pensininko apetitas vis didėjo: jis pageidavo palaikyti ranką ant krūtinės, paliesti dar intymesnę mergaičių kūno vietą, žadėdamas už tai sumokėti kur kas daugiau. Ar jos, būdamos trylikos ar jaunesnės, suvokė, kas vyksta? Vis dėlto dar įžūlesnius vyro pasiūlymus, neišskiriant lytinių santykių, jaunosios viešnios atmetė. Nei vaišinamos alkoholiniais gėrimais, nei žiūrėdamos nuogų merginų nuotraukas ar pornografinius filmus paauglės savo nusistatymo nepakeitė.

Už galimybę stebėti ar fotografuoti nusirengiančias ir šokančias nuogas moksleives, žiūrėti ar prisiliesti prie intymių kūno vietų pensininkas atsilygindavo. Už vieną „seansą“ mokėdavo nuo kelių dešimčių iki kelių šimtų litų, vaišindavo svaigalais ir cigaretėmis, vesdavosi į parduotuvę, kur leisdavo paauglėms išsirinkti saldumynų ir už juos užmokėdavo.

Visai šiai istorijai išplaukus į viešumą šiemet vasarį pensininkas buvo sulaikytas, o vėliau – ir suimtas. Ligi šiol į teisėsaugos pareigūnų akiratį vyras nebuvo patekęs. Turimais duomenimis, buvo dukart vedęs, tačiau jau dvidešimt metų jokios draugės neturi, yra uždaras, apie save nieko nepasakoja, mažai su kuo bendrauja.

Apklaustas įtariamuoju pensininkas savo kaltę pripažino tiktai iš dalies. Jis neneigė, kad tokios scenos su paauglėmis vykdavo, tačiau tvirtino, jog iniciatorėmis būdavo jos pačios, už „striptizą“ ir kitus pasirodymus joms nemokėdavęs. Vyras pareigūnus mėgino įtikinti, jog pinigų duodavęs tam, kad mergaitės nevagiliautų parduotuvėse, o priimdavęs jas svečiuose, kad paauglės nesišlaistytų gatvėmis ir nevartotų narkotikų.

Pasak prokurorų, tėvai turėtų daugiau bendrauti su nepilnametėmis atžalomis, atkreipti dėmesį į pasikeitusį jų elgesį, ypač seksualizuotą. Ir rimtai susirūpintų, jeigu paauglės po pamokų nuolat kažkur pradingsta, ima pašaipiai vertinti kišenpinigius, dabinasi neaišku už ką pirktais papuošalais ar apdarais.

Už patį sunkiausią iš kaltinimų, kurie inkriminuojami pensininkui – mažamečio asmens seksualinį prievartavimą – įstatyme numatyta laisvės atėmimo nuo trejų iki trylikos metų bausmė.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min