Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pernai nusikaltėliai kur kas mažiau kėsinosi į bankomatus

Banko „Snoras“ kioskelyje nugriaudėjęs sprogimas statinį smarkiai apgadino: išdužo langai, subyrėjo vidinės pertvaros. Nuolaužas sprogimo banga išmėtė 20 metrų atstumu.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Šiame banko „Snoras“ kioskelyje bankomatą bandyta apvogti prieš tai sukėlus sprogimą
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pirmadienį Policijos departamente susitiko policijos ir Lietuvos bankų asociacijos atstovai. Jie tarėsi, kaip gerinti bankų ir bankomatų apsaugą, užkardyti su bankais susijusius nusikaltimus, operatyviau keistis informacija. Tokie susitikimai tradiciškai inicijuojami kas pusmetį, praneša Policijos departamentas.

Pasak policijos atstovų, su bankomatais susijusių nusikaltimų daugiausia užfiksuota 2008-aisiais - 25 atvejai. Nors pernai jų buvo 10, tačiau atsiranda naujų tokių nusikaltimo modelių - kaip antai sprogdinami ar prileidžiami dujų bankomatai.

Bankai pastaruoju metu sustiprino bankomatų apsaugą, įrengė juose papildomų apsaugos priemonių, ir tai pasiteisino - nusikaltimų, susijusių su bankomatais sumažėjo.

Policijos generalinio komisaro pavaduotojas Visvaldas Račkauskas atkreipė dėmesį, kad mažėja atsitiktinių, bet daugėja tikslinių nusikaltimų - nusikaltėliai vis dažiau planuoja veiksmus, stebi pasirinktą objektą ir rengiasi nusikaltimui, tad bankininkams ir toliau reikėtų likti budriems ir rūpintis bankų filialų ir bankomatų, ypač esančių atokesnėse vietose, apsauga.

Pareigūnai atkreipė dėmesį ir į tai, kad pastaraisiais metais padaugėjo atvejų, kai bankomatai panaudojami skiminimui ar netikriems mokėjimo instrumentams paleisti į apyvartą, todėl bankams ir policijai ypač svarbu kuo operatyviau keistis informacija. Ir bankininkai, ir policijos pareigūnai aptarė, kaip geriau atskleisti ir užkardyti sukčiavimus, susijusius su lizingo bendrovėmis, kaip pagreitinti ikiteisminiam tyrimui reikalingos informacijos gavimą iš bankų ir pan.

Susitikimo pabaigoje Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Stasys Kropas padėkojo policijai už operatyvų bankomato sprogdintojų išaiškinimą.

Sutarta į kitą tokį susitikimą rinktis po pusmečio.

Komentarai
Temos Bankas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min