Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Policijos patarimai: kaip elgtis kilus susišaudymui

Vilniaus policija po sekmadienį įvykusio incidento, kai kilo susišaudymas tarp ginkluoto vyriškio ir policijos pareigūnų, pataria, kaip reikėtų elgtis gyventojams susidarius panašiai situacijai.
Policininko ginklas
Policininko ginklas / Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr.

Kaip informuoja Vilniaus policija, sekmadienį apie 16.50 val. Vilniuje, S.Batoro gatvėje, du vyriškiai sukėlė konfliktą ir puolė mušti J.S. (gim. 1969 m.). Vienas vyriškių išsitraukė pistoletą ir tris kartus šovė į J.S.

Į įvykio vietą atvykus Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Kelių patrulių rinktinės pareigūnams, vyriškis šovė į jų pusę, o pareigūnai buvo priversti iššauti du įspėjamuosius šūvius. Vyriškis bandė į policijos pareigūnus šauti dar kartą, tačiau iš dujinio į kovinį perdirbtas ginklas užsikirto ir pažeidėjas buvo sulaikytas.

Įtariamasis I.N. (gim. 1955 m.) uždarytas į areštinę, rastas ir paimtas dujinis pistoletas, pritaikytas šaudyti koviniais šoviniais, ir 10 šovinių. Sulaikytas ir kitas konflikto dalyvis D.N.

Pareigūnus nemaloniai nustebino šį atsitikimą mačiusių kelių dešimčių žmonių elgesys – įvykį jie stebėjo kaip teatro spektaklį, nepastebėdami kilusios didelės grėsmės. Jie nesuvokė, kad atima pareigūnams galimybę, kilus būtinybei, panaudoti šaunamąjį ginklą – dėl aplinkui besibūriuojančių stebėtojų nebuvo galima būti tikriems, kad nenukentės nekaltieji.

Suprantama, kad įvertinti rizikos laipsnį ir grėsmės tikrumą sunkoka realiai nesusidūrus su panašių įvykių pasekmėmis. Su šaudymu viešose vietoje susijusių įvykių Lietuvoje ir jos sostinėje, laimė, vis dar reta. Tačiau žmonėms privalu žinoti, kad panašiais atvejais viešumoje esančio asmens rankose išvydus ginklą, išgirdus šūvius, t. y. kilus realiai tiesioginei grėsmei, būtina kuo skubiau pasitraukti į saugią vietą ir saugiu atstumu.

Policija taip pat teigia, kad nuaidėjus šūviams būtina pasišalinti iš įvykio vietos kuo toliau. Jei greitai šito padaryti neįmanoma, ieškoti artimesnės priedangos (pistoleto kulka lieka labai pavojinga net ir nuskriejusi už dviejų šimtų metrų).

Apie įvykį reikia nedelsiant pranešti policijai, nepasikliaujant, kad tai padarys kiti. Taip pat patariama stengtis kiek įmanoma tiksliau įsiminti matyto įvykio aplinkybes, negrįžti į įvykio vietą ir nepalikti patikimos priedangos, kol neliks jokių abejonių, jog jokios grėsmės nebėra. Taip pat nepatariama jokiu būdu patiems bandyti teikti pagalbą ir kištis į konfliktą, jei bent vienas jo dalyvis ginkluotas – nebūtinai šaunamuoju ginklu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius