Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prie elektros skydinės žuvusio aštuoniolikmečio artimuosius papiktino LESTO melas

Gaisras pastotėje
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Gaisras pastotėje
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Tą pačią dieną, kai Šiaulių rajono Parkulpio kaime prie elektros transformatorinės buvo rastas nuo elektros iškrovos žuvusio aštuoniolikmečio lavonas, AB LESTO išplatino informaciją, kad šalia žuvusiojo rastas laužtuvas. Pabrėžta, kad vaikinas galėjo laužtis į skydinę vogti alyvos arba spalvotųjų metalų. Artimieji pateikia kitą įvykio versiją – žuvęs jaunuolis norėjo užgesinti kilusį gaisrą.

Žuvusiojo Nerijaus Pupštos artimieji 15min.lt pasakojo esą be galo įžeisti. Anot jaunuolio motinos, vaikinas pamatė iš transformatorinės kylančius dūmus. Jis čiupo laužtuvą ir du skudurus. Tikėtina, kad jis norėjo atidaryti transformatorinę ir ant ugnies užmesti skudurus – šitaip tikėjosi suvaldyti gaisrą.

Tuomet įvyko sprogimas, nuo kurio jaunuolis krito vietoje ant žemės. Jo motina iškart paskambino medikams ir pagal jų nurodymus 40 minučių bandė jį gaivint. Tačiau atvykę medikai konstatavo jaunuolio mirtį.

Jis čiupo laužtuvą ir du skudurus. Tikėtina, kad jis norėjo atidaryti transformatorinę ir ant ugnies užmesti skudurus – šitaip tikėjosi suvaldyti gaisrą.

„O LESTO iškart paskelbė nuosprendį. Tik Nerijus ir žino visą tiesą, kurią jis nusinešė į kapus“, – teigė N.Pukštos artimieji.

N.Pukštos artimieji tvirtino žinantys, kad žuvusiojo šeimos nariai kartais pasijungdavo elektrą nelegaliai, tačiau nuteisti jaunuolį LESTo, jų manymu, paskubėjo: „Nerijus buvo labai darbštus jaunuolis, o į Parkulpio kaimą atvyko tik porai dienų. Norėjo pailsėti kaime. Su teisėsauga jis jokių bėdų nėra turėjęs.“

Artimųjų nuomone, LESTo bendrovė turėtų tinkamai aptverti savo pastotes ir transformatorines, o ne skubėti kaltinti žmones vagystėmis. 

N.Pukšta – ne pirmoji elektros pražudyta auka per savaitę. Tą patį pirmadienį netoli Laukuvos (Šilalės r.), sprogus aukštos įtampos linijai ir ant žemės nukritus laidui, žuvo 45 metų Nyderlandų pilietis ir jo draugė 25 metų lietuvė.

Dėl šio įvykio AB LESTO gresia ieškiniai teisme.

LESTO pastotėje gaisro požymių neaptiko

LESTOaAtstovas ryšiams su visuomene Martynas Burba 15min.lt teigė, kad, vykstant ikiteisminiam tyrimui, bendrovė nieko nekaltina ir jokių galutinių išvadų neteikia.

Apie gaisrą gelbėjimo tarnyboms nebuvo pranešta ir jokių gaisro požymių nėra.

Bendrovės preliminariais duomenimis, apie tariamą gaisrą gelbėjimo tarnyboms nebuvo pranešta ir jokių gaisro požymių incidento vietoje nėra užfiksuota.

„Primename, jog pagal energetikos ministro patvirtintas elektros tinklų apsaugos taisykles, pašaliniams asmenims draudžiama būti elektros įrenginių patalpose bei elektros įrenginių teritorijose, atidaryti elektros tinklų įrenginių duris, dangčius ir liukus, atlikti elektros tinkluose perjungimus ir prijungimus bei kitus darbus“, – teigė atstovas.

„Bendrovė LESTO reiškia nuoširdžią užuojautą žuvusio artimiesiems. Tuo pačiu atkreipia gyventojų dėmesį, kad įspėjamųjų ženklų apie elektros srovės keliamą pavojų nepaisymas, deja, dažniausiai baigiasi mirtimi“, – pareiškė M.Burba.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie 15min