Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriaus pavaduotojas neteko teisės 3 metus dirbti valstybės tarnyboje

Teismo nuosprendis
Photos.com nuotr. / Teismo nuosprendis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniaus apygardos teismas paskelbė nuosprendį Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos direktoriaus pavaduotojui Z.P. Jis pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimas tarnybine padėtimi, praneša Specialiųjų tyrimų tarnyba.

Pasak STT pranešimo, teismas Z. P. paskyrė bausmę – trejiems metams atėmė teisę dirbti valstybės tarnyboje.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad aukštas pareigas užimantis Z.P. 2005 metų liepą, piktnaudžiaudamas tarnybine padėtimi, davė neteisėtus nurodymus pavaldiniams: Vyriausiosios valstybinės priešgaisrinės priežiūros inspekcijos (VVPPI) specialistams, atsakingiems už objekto – prekybos ir pramogų centro „Babilonas“, esančio Panevėžyje, Klaipėdos / Savitiškio g. 61, statybų priežiūrą.

Vienam iš VVPPI specialistų dalyvaujant prekybos ir pramogų centro „Babilonas“ pripažinimo tinkamu naudoti komisijos darbe, atlikus priešgaisrinės apsaugos priemonių patikrinimą, buvo nustatyta akivaizdžių trūkumų. Specialistas atsisakė pasirašyti „Babilono“ pripažinimo tinkamu naudoti aktą. Tačiau Z.P., žinodamas, kad objekte yra padaryta esminių priešgaisrinės saugos priemonių pažeidimų, pavaldiniui telefonu nurodė neteisėtai pasirašyti šį aktą.

Z.P. nurodymu neteisėtai buvo pasirašytas ir „Babilono“ priešgaisrinės saugos signalizacijos priėmimo eksploatuoti aktas, nors buvo nustatyta, kad projekte numatytas gaisrinės signalizacijos jutiklių skaičius yra nepakankamas, netinkamas jų išdėstymas bei rasta kitų pažeidimų.

Buvo pažeista keletas statybos techninių reglamentų, respublikinių statybos normų ir taisyklių. Anot ikiteisminį tyrimą atlikusių pareigūnų, nelaimės ar gaisro atveju dėl nustatytų pažeidimų galėjo kilti reali grėsmė visuomenės saugumui, žmonių sveikatai ir gyvybei.

Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas nuosprendį šioje baudžiamojoje byloje paskelbė dar 2007 m. spalį. Juo Z.P. buvo išteisintas. Prokurorui nuosprendį apskundus aukštesniam Vilniaus apygardos teismui, šis skundą atmetė. Vilniaus apygardos teismo nutartį prokurorams apskundus Lietuvos Aukščiausiajam Teismui, šis Vilniaus apygardos teismo nutartį panaikino ir perdavė bylą iš naujo apeliacine tvarka nagrinėti Vilniaus apygardos teismui.

Šių metų sausio 25 dieną Vilniaus apygardos teismas žemesnės instancijos – Vilniaus miesto 2-ojo apylinkės teismo išteisinamąjį nuosprendį panaikino ir Z.P. už piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi nuteisė.

Ši baudžiamoji byla Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Kauno valdyboje buvo pradėta dar 2005 metais, kai pareigūnams pavyko nustatyti ištisą Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pareigūnų piktnaudžiavimo tarnyba nusikalstamą sistemą. Nustatyta, kad pareigūnai, bendradarbiaudami su firmų, atliekančių stambių objektų dažymo ir kitus darbus, vadovais, už tam tikrą atlygį neteisėtai, pažeisdami statybos reglamentų reikalavimus, pripažindavo juos tinkamais naudoti.

Tokios baudžiamosios bylos buvo iškeltos ne tik dėl Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pareigūnų nusikalstamų veiksmų, bet ir dėl jo padaliniuose – Kaune, Klaipėdoje ir Panevėžyje dirbusių pareigūnų veiksmų. Teisminis procesas tebevyksta, kai kurie asmenys šiose baudžiamosiose bylose jau yra nuteisti.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min