Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prokurorai kaltina du valstybės sienos apsaugos pareigūnus kyšių ėmimu

Kyšis
Tomo Urbelionio/BFL foto / Kyšis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Audrius Leonavičius perdavė nagrinėti miesto apylinkės teismui baudžiamąją bylą dėl nusikaltimų valstybės tarnybai, kurioje nusikalstamų veikų padarymu kaltinami du pasvaliečiai – 48 metų B.J. ir 44 metų D.B.

„Pasienio pareigūnai, ne vieną kartą iš užsieniečių vairuotojų reikalavę duoti kyšį už neteisėtą neveikimą – administracinės teisės pažeidimo protokolo nesurašymą dėl užsieniečių atvykimo į Lietuvos Respubliką, gyvenimo joje, vykimo per ją tranzitu ir išvykimo iš jos tvarkos pažeidimų, padarė nusikalstamas veikas, kuriose buvo nustatyti požymiai nusikaltimų ir baudžiamųjų nusižengimų, numatytų Baudžiamojo kodekso straipsnyje dėl kyšininkavimo. Tokiu būdu jie diskreditavo pareigūno autoritetą ir tuo pačiu valstybės prestižą“,- teigė Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Audrius
Leonavičius.

Pernai vasarą ir rudenį Biržų ir Pasvalio rajonų teritorijoje Valstybės sienos apsaugos tarnybos Šiaulių rinktinės Pasvalio užkardos Sargybų poskyrio ir tos pačios užkardos Nelegalios migracijos prevencijos ir kontrolės poskyrio pasieniečiai, sustabdę patikrinimui į Rygą vykstančius užsieniečius vairuotojus ir nustatę, kad jie pažeidė užsieniečių atvykimo į Lietuvos Respubliką, gyvenimo joje, vykimo per ją tranzitu ir išvykimo iš jos tvarką, ne vieną kartą reikalavo duoti kyšį. Tokiu būdu valstybės sienos apsaugos pareigūnai pažeidimus padariusiems užsienio šalių vairuotojams už kyšius padėdavo išvengti administracinių teisės pažeidimų protokolų surašymo.

Ikiteisminį tyrimą atliko Valstybės sienos apsaugos tarnybos Šiaulių rinktinės Pasvalio skyriaus pareigūnai, jį organizavo ir kontroliavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai. Įtariamiesiems paskirtos kardomosios priemonės – rašytiniai pasižadėjimai neišvykti.

Valstybės tarnautojas ar jam prilygintas asmuo, savo ar kitų naudai priėmęs, pažadėjęs ar susitaręs priimti kyšį, reikalavęs ar provokavęs jį duoti už neteisėtą veikimą ar neveikimą vykdant įgaliojimus, baudžiamas teisės atėmimu dirbti tam tikrą darbą arba laisvės atėmimu iki trejų, penkerių ar aštuonerių metų. Panevėžio apygardos prokuratūros skyrių prokurorai per šių metų du mėnesius perdavė nagrinėti teismui 24, kartu su apylinkių kolegomis – 325 baudžiamąsias bylas. Pernai per metus apygardos prokurorai su apylinkių kolegomis perdavė nagrinėti teismams – 2023 baudžiamąsias bylas.

Komentarai
Temos Kyšis
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min