Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prokurorai kaltina kėdainiškį smurtavus prieš sutuoktinę ir jos motiną

Prokuroras
Andriaus Vaitkevičiaus nuotr. / Prokuroras
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo skyriaus vyriausiasis prokuroras Donatas Skrebiškis perdavė nagrinėti apygardos teismui nusikaltimų žmogaus sveikatai baudžiamąją bylą, kurioje nusikalstamų veikų padarymu – sunkiu ir nesunkiu sveikatos sutrikdymu kaltinamas 39 metų kėdainiškis R.C.

„Perduodant bylą į teismą dar kartą teko peržvelgti po smurto išpuolio padarytas teismo medicinos ekspertų nuotraukas, kuriose užfiksuotos kaltinamojo suduotų smūgių žymės žiauriai sužalotame nukentėjusiosios veide. Toks smurto išpuolis prieš moteris, šeimos artimus narius, niekuo nepateisinamas. Nors kartais prieš teismo posėdį nukentėjusiosios yra linkusios artimam žmogui daug ką atleisti, tačiau už smurtą prieš šeimos narius ir tyčinį sveikatos sutrikdymą yra įstatymų numatyta griežta baudžiamoji atsakomybė,“ – teigia Panevėžio apygardos prokuratūros Labai sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Donatas Skrebiškis sakė, kad į agresyvius išpuolius linkusiam sutuoktiniui tarp paskirtų kardomųjų priemonių yra įsipareigojimas gyventi skyrium nuo nukentėjusiosios tam, kad šeimos nariai namuose galėtų jaustis saugiau.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, pernai spalio 6 d. vakare Kėdainiuose neblaivus R.C., kartu su savo drauge ir jos vaiku atėjęs pas sutuoktinę, su kuria jau pusmetį negyvena kartu, sumušė ir suspardė buvusią žmoną. Netekusi sąmonės ir nugriuvusi ant žemės nukentėjusioji buvo spardoma toliau. Konflikto metu nukentėjo ir sutuoktinės motina, kuri buvo parblokšta ant žemės ir taip pat spardoma. Abi nukentėjusiosios buvo gydomos Kauno medicinos universiteto klinikose.

Šioje byloje viena nukentėjusioji pareiškė du civilinius ieškinius – šimto tūkstančių litų neturtinei ir vieno tūkstančio 879 litų turtinei žalai atlyginti, kita – šešių tūkstančių 778 litų turtinei ir šimto tūkstančių litų neturtinei žalai atlyginti. Taip pat pareikštas valstybinės ligonių kasos aštuonių tūkstančių 207 litų ieškinys gydymo išlaidoms atlyginti.

Įtariamajam paskirtos kardomosios priemonės – įsipareigojimas gyventi skyrium nuo nukentėjusiosios, rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir asmens paso paėmimas. Įstatymas tam, kas sunkiai sužalojo artimą šeimos narį, numato laisvės atėmimo bausmę iki 12 metų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min