Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prokurorai kaltina sporto klubų vadovus pasisavinus ir iššvaisčius milijonus litų

Prokuroras
Andriaus Vaitkevičiaus nuotr. / Prokuroras
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Beveik du milijonus litų pradanginusiems Panevėžio rankinio sporto klubo „Viesulas“ vadovams teks atsakyti baudžiamąja tvarka – šią nusikaltimų nuosavybei ir finansų sistemai baudžiamąją bylą Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo skyriaus prokurorė Dalia Markauskienė jau perdavė nagrinėti apygardos teismui.

Kaip teigiama prokuratūros pranešime, svetimo turto pasisavinimu, iššvaistymu, aplaidžiu apskaitos tvarkymu kaltinamas 50 metų panevėžietis L.Š., svetimo turto pasisavinimu, sukčiavimu ir dokumentų klastojimu – anksčiau teistas 52 metų V.L.

Panevėžio apygardos vyriausiasis prokuroras, gindamas viešąjį interesą, pateikė vieno milijono 285 tūkstančių 660 litų civilinį ieškinį.

„Sporto klubai disponuoja gana dideliais pinigais, tačiau jų lėšų panaudojimo niekas nekontroliuoja. Tokiu būdu klubų vadovams sudaromos palankios sąlygos pasisavinti ir iššvaistyti rėmėjų teikiamą finansinę paramą ir kitas sportui skiriamas lėšas.

Prokurorai kartu su FNTT ir STT pareigūnais deda daug pastangų, kad baudžiamosios bylos, susijusios su sportui skiriamų milijoninių lėšų pasisavinimu, pasiektų teismą, todėl savanaudiškas ir neatsakingas sporto klubų lėšų švaistymas apygardos teisinėje praktikoje vis dažniau sulaukia baudžiamosios atsakomybės. Prokurorai principingai reikalauja gražinti pasisavintus ir iššvaistytus milijonus, nors tam kartais prireikia ne vienos instancijos teismo sprendimo“, – teigia Panevėžio apygardos vyriausiais prokuroras Justinas Pupka.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Panevėžio apskrities skyriaus pareigūnai, atlikę ikiteisminį tyrimą, nustatė, kad rankinio sporto klube „Viesulas“ rėmėjų suteikta finansinė parama ir kiti grynieji pinigai buvo naudojami nepaisant įstatymų numatytos tvarkos, buvo aplaidžiai tvarkoma apskaita ir klastojami dokumentai – padarytas vieno milijono 976 tūkstančių 268 litų nuostolis.

Šiuo metu Panevėžio apygardos teisme nagrinėjama dar viena, su neskaidriu finansinės paramos sportui naudojimu susijusi baudžiamoji byla, kurioje Panevėžio miesto moterų rankinio sporto klubo „Kova“ prezidentas V.S.B. kaltinamas pasisavinęs ir išvaistęs jam patikėtą didelės vertės klubo turtą – beveik milijoną litų. Kartu su klubo prezidentu dėl neskaidraus finansinės paramos sportui naudojimo teisiami du treneriai ir vienos bendrovės vadovas. Šioje byloje pareikštas 932 tūkstančių 529 šimtų litų civilinis ieškinys.

Valstybinį kaltinimą nagrinėjant šią panevėžiečių prokurorų pradėtą tirti ir Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorų perduotą Panevėžio apygardos teismui baudžiamąją bylą palaiko Panevėžio apygardos prokuratūros ONKT skyriaus prokuroras Audrius Leonavičius. Šioje didelės apimties ir sudėtingoje byloje ikiteisminį tyrimą atliko STT Panevėžio valdybos pareigūnai.

Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorų kaltinimus dėl didelės vertės sportui skiriamų lėšų pasisavinimo teismai pernai ir užpernai patvirtino dar dviem sporto klubų vadovams. Prokurorų prašymu, kaltu buvo pripažintas Panevėžio automobilių techninio sporto klubo „Greičio ruožas“ prezidentas S. M., kuris pasisavino ir iššvaistė jam patikėtą šio sporto klubo turtą – daugiau kaip šešis milijonus litų.

Buvo priteistas Panevėžio apygardos vyriausiojo prokuroro šešių milijonų litų civilinis ieškinys – tokio dydžio ieškiniai periferijos teisinėje praktikoje patenkinami ne taip dažnai.

Panevėžio automobilių sporto klubo „Akimirka“ prezidentas A.J.S., pradanginęs jam patikėtų daugiau kaip pusantro milijono litų, taip pat buvo pripažintas kaltu, jam paskirta ketverių metų laisvės atėmimo bausmė, tačiau nepatvirtintas prokurorų kaltinimas šiam sporto klubui kaip juridiniam asmeniui – siekimas jį nuteisti, t.y. likviduoti.

Įstatymas tam, kas pasisavino jam patikėtą ar jo žinioje buvusį didelės vertės svetimą turtą ar turtinę teisę, numato laisvės atėmimo bausmę iki 10 metų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min