Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prokurorai teismui perdavė mažametės prievartautojo bylą

Prievarta
Sauliaus Žiūros/BFL nuotr / Prievarta
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šiaulių apygardos prokuratūros skyriaus prokurorė J.Tamašauskienė teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje 57 m. šiaulietis V.Z. kaltinamas mažametės prievartavimu, pasikėsinimu prievartauti ir poveikiu nukentėjusiam asmeniui.

Prokurorų teismui perduotoje byloje ikiteisminio tyrimo metu nustatyti trys nusikalstamų veikų epizodai dėl mažamečio asmens seksualinio prievartavimo, pasikėsinimo prievartauti tenkinant savo lytinę aistrą fizinio sąlyčio būdu.

Prokurorės teigimu, nustatyta, kad kaltinamasis nusikalstamas veikas mažamečio atžvilgiu padarė 2009–2010 metais. Surinkti ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia pagrįstai teigti, kad kaltinamasis atsiviliodavo nukentėjusiąją į savo butą, kur vykdydavo savo neteisėtus veiksmus. Mažametei kaltinamasis duodavo smulkių pinigų, bandelių ir pan.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas 2010 metais, kai mažametė apie su ja daromus veiksmus pasiskundė socialinei pedagogei.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad V.Z. per pažįstamą asmenį darė poveikį nukentėjusiajai. Prokurorė pažymėjo, kad gavo mažametės laišką, kuriame prokurorei pranešė, kad apie viską išsigalvojo ir melavo. Prokurorei kilus įtarimų, kad šį laišką mergaitė rašė ne savo noru, buvo tiriamos šio laiško parašymo aplinkybės. Tyrimo metu nustatyta, kad D.N. grasindamas susidorojimu ir siūlydamas atlygį, įkalbėjo nukentėjusią mažametę perrašyti savo raštu ir vardu kaltinamojo V.Z. surašytą laišką, kurį įbauginta nukentėjusioji perrašė ir išsiuntė į Šiaulių apygardos prokuratūrą.

Nustatyta, kad už tai mergaitei turėjo atitekti 500 litų. Už šiuos neteisėtus veiksmus V.Z. ir D.N. kaltinami poveikiu nukentėjusiam asmeniui, panaudojant grasinimus.

Kaltinamajam V.Z. paskirta griežčiausia kardomoji priemonė suėmimas. Baudžiamąją bylą nagrinės Šiaulių apygardos teismas. Už sunkiausią iš kaltinamojo galimai padarytų nusikalstamų veikų – mažametės seksualinį prievartavimą baudžiamasis įstatymas numato laisvės atėmimo bausmę nuo trejų iki trylikos metų.

Komentarai
Šioje istorijoje Prievarta, Teismas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min